Reklama

Radni zagłosowali: zapłacimy więcej za wywóz śmieci

Opublikowano:
Autor:

Radni zagłosowali: zapłacimy więcej za wywóz śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Konieczności stało się zadość. Dziś radni miejscy zdecydowali o podwyżce cen za wywóz odpadów. Kwoty wzrosły o 5 zł miesięcznie od mieszkańca.

Dlaczego podniesiono opłaty? Jak na ostatniej konferencji prasowej mówiły władze miasta, na przestrzeni ostatnich lat Urząd Marszałkowski znacząco podniósł koszty środowiskowe i to wiąże się z podwyżką cen za składowanie odpadów stałych, jakimi są również osady ściekowe. Jeszcze w 2016 i 2017 roku Miasto Kutno płaciło 24 zł. W 2018 cena ta wzrosła już do 140 zł, a od tego roku aż do 170 zł.

- Jeżeli miasto płaciło do tej pory za tonę odpadów 322 zł, to od tego roku Tonsmeier wystąpił ze znacznymi podwyżkami, ostatecznie udało nam się wynegocjować cenę 430 zł. Z tym, że nie został przy tym jeszcze uwzględniony wzrost cen energii - mówił podczas konferencji prasowej Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta.

Podwyżki są sprawą „globalną” i zmagają się z nimi niemal wszystkie samorządy z naszego regionu.

- Nie wiem czy ktoś to szaleństwo jakoś zahamuje. To jest sprawa leżąca po stronie rządu. Jest to niezależne od nas, nie ma tutaj wyjścia - dodawalł wiceprezydent.

W przyjętej dziś uchwale zdecydowano, że za wywóz odpadów zbieranych selektywnie zapłacimy 14 zł (wcześniej 9zł). Za odbiór odpadów niesegregowanych kwota wzrosła z 15 do 20 zł.

Radni przyjęli uchwałę 13 głosami „za”. Ośmiu radnych wstrzymało się od głosu.

Nowe stawki wejdą w życie z dniem 1 marca 2019 r.

Komisja budżetu, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska zaproponowała, by wśród mieszkańców przeprowadzić kampanię edukacyjną ws. segregowania odpadów. Wiceprezydent Jacek Boczkaja uznał ten pomysł za dobry i warty uwagi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE