Reklama

Radny chce „równego traktowania potrzeb mieszkańców”. Wnioskuje o...

Opublikowano:
Autor:

Radny chce „równego traktowania potrzeb mieszkańców”. Wnioskuje o... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wenecja, Łąkoszyn oraz Azory. O udogodnienia dla mieszkańców tych osiedli zwrócił się do prezydenta miasta radny Michał Łucki.

Owe udogodnienia dotyczą odbioru śmieci. Jak wynika z treści pisma przedłożonego Burzyńskiemu, mieszkańcy wyżej wymienionych osiedli pozbawieni są możliwości odbioru kilku rodzajów odpadów. chodzi m.in. o zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe czy też odpady budowlane. Zwrócił się więc do władz miasta z prośbą o poszerzenie odbioru śmieci.

Zdaniem Łuckiego zgoda na dodatkowe objazdy na osiedlach Wenecja, Łąkoszyn i Azory będzie jednoznaczna z równym traktowaniem potrzeb wszystkich mieszkańców.

- W ramach równego traktowania potrzeb wszystkich mieszkańców Kutna wnioskuję o włączenie osiedli do terminarza odbioru odpadów wyżej wymienionych. Uważam, że takie działanie władz miasta powinno być naturalną konsekwencją podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami oraz wyrazem troski o ochronę środowiska - czytamy w uzasadnieniu.

Istnieje ryzyko, że mieszkańcy tych osiedli nie mając zapewnionego odbioru odpadów takich jak zużyte opony, baterie, meble - będą utylizować je na własną rękę czy to wyrzucając na dzikie wysypiska, czy paląc nimi w piecu w przypadku domów jedno- lub wielorodzinnych.

Jak do sprawy odniesie się magistrat? Poinformujemy o tym, jak tylko pojawi się odpowiedź.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE