Reklama

Radny pracował będąc na zwolnieniu? Będzie musiał oddać pieniądze?

Opublikowano:
Autor:

Radny pracował będąc na zwolnieniu? Będzie musiał oddać pieniądze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do naszej redakcji dotarł list, w którym anonimowy informator twierdzi, że Krzysztof Wacław Dębski pobierał diety za udział w posiedzeniach komisji i obradach Rady Miasta, mimo że przebywał w tym czasie na zwolnieniu lekarskim. Czytelnik przywołuje przy tej okazji historię radnego z Radomia, która na podstawie decyzji sądu zwrócił w podobnej sytuacji do ZUS 12 tys. zł.Radny SLD od listopada ubiegłego roku przebywa na zwolnieniu lekarskim. Przypomnijmy, że jest zatrudniony jako dyrektor wydziału inwestycji i nadzoru właścicielskiego w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Pod koniec stycznia pojawił się jednak na posiedzeniach komisji rewizyjnej, w lutym obecny był na sesji Rady Miasta. Zdaniem autora listu powinien zwrócić ZUS-owi pieniądze za zasiłek chorobowy, który pobierał równorzędnie z dietami.

Tymczasem radny Krzysztof Dębski przekonuje, że nie wykonywał w tym czasie żadnych czynności, które byłyby związane z pracą zarobkową.

- Pobyt na zwolnieniu nie zabrania mi działalności społecznej. Sprawdziłem to dokładnie. Zapoznałem z wyrokami w sprawach kilku radnych. Takie sprawy rozpatrywane są indywidualnie.

Kto stoi za treścią anonimu?

- Mam pewne podejrzenia, kto rozpowszechnia te informacje na mój temat. Mogę jedynie stwierdzić, że prawdopodobnie osoba pisząca anonimowe doniesienie ma jakiś osobisty problem i trudno ją traktować poważnie.Ten anonim jest ponadto przykładem fatalnego stanu wiedzy i braku odwagi piszącego - kwituje rajca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE