Reklama

Rafał Małyszek podsumowuje kampanię. „Mało debat, dużo walki na ulotki”

Opublikowano:
Autor:

Rafał Małyszek podsumowuje kampanię. „Mało debat, dużo walki na ulotki” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W biurze poselskim Tomasza Rzymkowskiego odbyła się konferencja prasowa Rafała Małyszka. Kandydat na prezydenta podsumował kończącą się kampanię wyborczą oraz przypomniał swoje najważniejsze postulaty.

- Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię wyborczą naszego ugrupowania. Chciałbym zwrócić uwagę na pewien problem. Przez być może krótki okres tej akcji wyborczej było zbyt mało takich typowych debat i konfrontacji, które mogłyby powiedzieć o tym, jakie zmiany mogłyby zostać wniesione przez poszczególnych kandydatów. Obawiam się, że najbardziej ucierpiała na tym merytoryczność wszystkich kandydatów – mówił Rafał Małyszek.

Dodał, że jedyną konfrontacją wszystkich kandydatów była debata, która odbyła się w Radiu Łódź, natomiast obecna kampania kręciła się wokół walki na ulotki, plakaty, czy walki o miejsca na słupach ogłoszeniowych.

- To świadczy o ubóstwie debaty publicznej. Mam wielką nadzieję, że przy kolejnych wyborach ta debata publiczna będzie miała coraz większą jakość – mówił R. Małyszek.

Przypomniał także swoja najważniejsze postulaty, które postara się zrealizować możliwe szybko, jeśli tylko kutnianie zdecydują się wybrać go na najważniejszy urząd w mieście. Kandydat ugrupowania Kukiz'15 zasłynął już tym, że jest wielkim przeciwnikiem płatnej strefy parkowania, dlatego na tym skupiłaby się jego uwaga zaraz po objęciu fotela prezydenta Kutna.

- W Hadze w Holandii rozwiązano to tak, że są specjalne zegary, które ustawiamy a potem kładziemy za szybą. Ustawiamy godzinę o której rozpoczynamy parkowanie i zakładając maksymalny czas parkowania na trzy godziny, możemy przykładowo od godz. 12 do 15 zostawić samochód w centrum bez żadnych konsekwencji. Jeżeli chcemy zostać dłużej to jedyne co musimy zrobić to przyjść i przestawić zegar. Nie musimy płacić, zmuszać mieszkańców do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Tym samym nie musimy odprowadzać jakichkolwiek funduszy pochodzących z płatnej strefy na rzecz zewnętrznej firmy – mówił Rafał Małyszek.

Dodał, że płatne parkingi niszczą małych przedsiębiorców, ponieważ ludzie mniej chętnie korzystają z usług musząc najpierw zapłacić za parkowanie w centrum miasta.

Kolejnym postulatem jest ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę nowoczesnego, wielopoziomowego parkingu z monitoringiem i zielenią. To miałoby ostatecznie rozwiązać problem z parkowaniem w centrum miasta i być alternatywą dla płatnej strefy parkowania.

- Trzecia obietnica wyborcza, która będzie realizowana, będzie dotyczyć ściśle mieszkańców. Szczególnie o takiej porze jak teraz, kiedy nastaje jesień, mamy problemy z zalewaniem piwnic przy ul. Popiełuszki i sąsiednich. Dlatego kolejnym postulatem będzie rozpoczęcie prac związanych ze zwiększeniem przepustowości infrastruktury odprowadzającej wodę tak, aby uniknąć corocznego zalewania piwnic – mówił Małyszek.

Kandydat na prezydenta zachęcał także mieszkańców do pójścia do urn. Zaapelował także do wyborców o odpowiedzialny wybór.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE