Reklama

Reklama

Rajd po Gminie Piątek

Opublikowano: śr, 13 maj 2015 09:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Piątku odbył się XXXVI Zlot „Do Środka Polski”, którego organizatorem był Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy. Uczestniczyło w nim blisko 400 miłośników aktywnego wypoczynku i krajoznawstwa, w tym 28-osobowa grupa członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Eweliny Biangi i Kornela Kołomłockiego. Na zlotowiczów czekały 2 malownicze trasy piesze o długości 4 i 10 km. Krótszą z Karsznic, przez Las Mchowicki, Mysłaków do Karsznic maszerowały przedszkolaki, pozostali wędrowali na trasie biegnącej z Karsznic przez Las Mchowicki, Śladków Podleśny, Śladków Rozlazły do Boguszyc. Zbiórka wszystkich uczestników odbyła się o godzinie 9 przed Urzędem Gminy w Piątku.

Reklama

Po uroczystym powitaniu przez organizatorów, odbyło się ślubowanie nowych członków łęczyckiego Oddziału PTTK i wręczenie im legitymacji członkowskich. Następnie młodzież przejechała autobusami do miejsca startu w Karsznicach, skąd rozpoczęła wędrówkę po południowej-zachodniej części Gminy Piątek.

Podczas marszu każda z drużyn brała udział w różnego rodzaju konkursach, za które zdobywała punkty do klasyfikacji generalnej. Na uczestników czekały m.in.: gra w tabu, wyszukiwanie anagramów, ułożenie hasła promującego Piątek oraz rozwiązanie testu z wiedzy o Gminie Piątek.

Po pokonaniu dystansu 10 km, rajdowicze udali się ponownie autobusami do Piątku, gdzie na terenie starej plebani odwiedzili uczestników VII Pleneru Rzeźbiarskiego Środka Polski. Meta tegorocznej imprezy znajdowała się na boisku miejscowego Gimnazjum.

Po zjedzeniu pysznej grochówki, przyszedł czas na ogłoszenie wyników klasyfikacji generalnej konkursów rozgrywanych na trasie marszu. Jak co roku główną nagrodą w poszczególnych kategoriach były drewniane sowy wyrzeźbione przez miejscowego artystę Andrzeja Dębowskiego, które zwycięzcom wręczał sam Wójt Gminy Piątek Krzysztof Lisiecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)