Reklama

Reklama

Rajdowe przywitanie wiosny

Opublikowano: wt, 24 mar 2015 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grupa 28 członków SKKT w Ostrowach wraz z opiekunami Eweliną Kołomłocką, Anetą Kalkstein i Kornelem Kołomłockim wzięła udział w czternastej już edycji rajdu „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”. Organizatorami imprezy byli łęczycki Oddział PTTK oraz Gminny Ośrodek Kultury w Grabowie.Rajd przebiegał pod hasłem „Zakochaj się w pięknie Gminy Grabów” i miał na celu propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia oraz poznawanie piękna, walorów przyrodniczych i krajoznawczych Gminy Grabów połączone z zabawą w budzącej się do życia scenerii wiosennego lasu.

Reklama

Dla uczestników przygotowano dwie trasy marszu. Dłuższą 11-kilometrową, wiodącą ze Starej Sobótki do Besiekier wędrowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najmłodsi mieli do pokonania trasę ze Smardzewa do Besiekier o długości 6,5 km. Łącznie z opiekunami i organizatorami w imprezie wzięło udział ponad 400 osób reprezentując powiaty łęczycki, kutnowski i poddębicki.

Na trasie wędrówki rozegrano blok konkursów o tematyce wiosenno-przyrodniczo-krajoznawczej, za które drużyny zdobywały punkty do klasyfikacji generalnej. Meta rajdu znajdowała się przy malowniczych ruinach besiekierskiego zamku, gdzie na strudzonych turystów czekała pyszna zupa pomidorowa.

Po posiłku rajdowicze spotkali się z drużyną Palant Team Grabów i Bractwem Rycerskim działającym w Besiekierach. Aktualni Mistrzowie Polski z Sobótki Starej zapoznawali młodzież z tajnikami i regułami gry w palanta sportowego oraz rozegrali krótki mecz pokazowy.

Odbyło się także uroczyste pasowanie nowych członków Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy oraz wręczenie im przez rycerzy z Kontraferni Burgus Carpinei Odznak Turystyki Pieszej. Zanim przystąpiono do podsumowania zmagań konkursowych, odbyła się loteria numerków umieszczonych na znaczkach okolicznościowych każdego turysty.

Następnie ogłoszono wyniki klasyfikacji końcowej rajdu, w której II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła drużyna ostrowskiego SKKT w składzie: Zuzanna Matusiak, Natalia Nalberczyk, Natalia Kaczmarek, Paulina Matusiak i Kamil Kumorowski. Nagrody oraz pamiątkowe statuetki wręczał Wójt Gminy Grabów - Tomasz Pietrzak i Komandor Rajdu - Paweł Czarnecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)