Reklama

Reklama

Ranking „Perspektywy” 2022. Kutnowskie szkoły wśród najlepszych w Polsce!

Opublikowano: śr, 12 sty 2022 12:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI/Facebook

Ranking „Perspektywy” 2022. Kutnowskie szkoły wśród najlepszych w Polsce! - Zdjęcie główne

Ranking „Perspektywy” 2022. Kutnowskie szkoły wśród najlepszych w Polsce! | foto archiwum KCI/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miesięcznik „Perspektywy” po raz 24. przygotował zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. W rankingu nie brakuje też tych z naszego miasta. Które się w nim pojawiły? Na których miejscach się znajdują?

Reklama

Ranking "Perspektywy" 2022. Znamy wyniki!

Ranking miesięcznika „Perspektywy” już od wielu lat cieszy się dużą renomą, a jego głównymi adresatami są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Kapituła rankingu bierze pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku liceów uwzględnia się też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników wyniki egzaminów zawodowych.

Warto wspomnieć, że rankingów jest aż sześć. Wśród nich dwa główne: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022 i Ranking Techników 2022, oraz cztery dodatkowe: Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2022, Ranking Maturalny Techników 2022 Ranking Szkół Olimpijskich 2022 oraz Ranking Liceów Warszawskich 2022.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Jak wypadły kutnowskie szkoły?

Na tle ogólnopolskich szkół najbardziej wyróżniło się Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie, które zdobyło Srebrną Tarczę w rankingu najlepszych szkół w Polsce. Placówka zajęła 214 miejsce w rankingu najlepszych liceów, 213 miejsce w rankingu maturalnym oraz 16 miejsce w województwie łódzkim. 

Dobrym wynikiem może się też pochwalić I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, które również zdobyło Srebrną Tarczę i zajęło 233 miejsce w rankingu najlepszych liceów w Polsce. Szkoła uplasowała się na 18 miejscu w województwie łódzkim i 232 miejscu w rankingu maturalnym.

Na 926 miejscu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące w Kutnie wchodzące w skład Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica, zdobywając tytuł Brązowej Szkoły. W województwie łódzkim wylądowało natomiast na 59 pozycji. 

Żadne z kutnowskich techników nie pojawiło się w rankingu najlepszych szkół tego typu w całej Polsce. W klasyfikacji wojewódzkiej znajdziemy jednak Technikum nr 3 (Zespół Szkół nr 3 im. W. Grabskiego) na 45 miejscu oraz Technikum nr 1 (Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica) na 54 miejscu. 

W tegorocznym rankingu zabrakło za to II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. 

Z pełnymi wynikami tegorocznego rankingu zapoznacie się tutaj - KLIK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy