Reklama

Ratownicy medyczni podsumowali majówkę. Co dwunasty pacjent był pijany

Opublikowano:
Autor:

Ratownicy medyczni podsumowali majówkę. Co dwunasty pacjent był pijany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pełne ręce roboty w trakcie majówki mieli ratownicy medyczni z województwa łódzkiego, którzy podjęli w tym czasie aż 1408 interwencji. Najczęście pomocy potrzebowały osoby cierpiące z powodów chorób serca oraz te, które doznały obrażeń ciała. Co ciekawe, prawie 8 procent poszkodowanych było pod wpływem alkoholu.

W trakcie tegorocznej majówki zespoły ratownictwa medycznego na terenie województwa łódzkiego interweniowały 1408 razy, w tym 54 na terenie powiatu kutnowskiego. Ponad połowę interwencji - aż 768 przypadków, co stanowi ponad 54% ogółu - zrealizowały zespoły ratownictwa medycznego należące do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Głównym powodem wezwań w podczas majówki okazały się choroby serca (24,95%). Nie były to jednak zawały (0,72%) lecz przypadki nadciśnienia tętniczego, zaostrzenia niewydolności serca oraz zaburzenia jego rytmu (np. migotanie przedsionków).

Drugim najczęstszym powodem wezwań były obrażenia ciała (17,88%). Urazy nie zawsze wiązały się z wypadkami komunikacyjnymi, które stanowiły tym razem 2,60% zdarzeń. Wśród obrażeń ciała dominowały urazy głowy oraz kończyn dolnych. Te ostatnie najczęściej dotyczyły osób starszych i często były konsekwencją potknięcia podczas poruszania się po mieszkaniu.

Podczas tegorocznej majówki jedynie nieco ponad połowa pacjentów wymagała przewiezienia do szpitala (53,54%). W wielu przypadkach (44,81%) interwencje zakończyły się podaniem odpowiednich leków w domu lub przekazaniem pacjenta innym służbom np. policji lub straży miejskiej celem doprowadzenia do wytrzeźwienia. Warto w tym miejscu nadmienić, że wezwania do osób pod wpływem alkoholu stanowiły w tym roku 7,79% przypadków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE