Reklama

Rekordowy rok pod znakiem inwestycji w powiecie kutnowskim

Opublikowano:
Autor:

Rekordowy rok pod znakiem inwestycji w powiecie kutnowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

W 2017 roku zrealizowano aż 17 inwestycji na rekordową łączną kwotę 13 132 775.33 zł. Dla porównania w roku 2013 było to 4 665 505,41 zł.


- Jako gospodarz stwierdzam, że był to dobry rok dla Powiatu Kutnowskiego. Wachlarz działań, które były zaplanowane i wykonane w 2017 roku był różnorodny. Mnie osobiście najbardziej cieszy finalizacja zadania Rozwój e-usług publicznych na terenie powiatu kutnowskiego poprzez przeprowadzenie kompleksowej modernizacji i rozbudowy infrastruktury teleinformacyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz mająca ogromne znaczenie dla mieszkańców powiatu budowa drogi Sójki - Przyzórz - mówi Starosta Kutnowski Krzysztof Debich.

Miniony rok upłynął pod znakiem modernizacji i przebudowy rekordowej długości powiatowych dróg.

Powiat Kutnowski poprawił stan ponad 36 km dróg! Najważniejszym z przedsięwzięć była przebudowa drogi powiatowej Nr 2135E Przyzórz – Sójki o łącznej długości 8600 mb. W ramach realizacji utwardzono pobocza, podjazdy na posesje a nawet posadzono nowe drzewa. Wartość projektu realizowanego przy współudziale Związku Gmin Regionu Kutnowskiego to 6 592 000 zł, w tym 5 230 000 zł pozyskano z dofinansowania unijnego.


Inwestycje jednoroczne całkowicie zrealizowane w 2017 roku :

 1. Wykonanie dokumentacji projektowej budynków oraz zagospodarowania terenów jednostek organizacyjnych Powiatu- wykonano koncepcję zagospodarowania terenu dla 8 jednostek organizacyjnych Powiatu Kutnowskiego.
  W latach następnych planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenów na podstawie wykonanej koncepcji oraz wykonanie robót budowlanych.
 2. Rozwój e-usług publicznych na terenie powiatu kutnowskiego poprzez przeprowadzenie kompleksowej modernizacji i rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz digitalizacji części zasobu geodezyjnego i kartograficznego – zadanie zaplanowane było jako wieloletnie na lata 2016-2017. Wszystkie założenia wykonano zgodnie z harmonogramem.
 3. Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZSZ Nr 2 w Kutnie – wykonano dokumentację projektową, w latach następnych
  w ramach możliwości budżetu Powiatu zostaną wykonane prace budowlane.
 4. Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZS Nr 3 w Kutnie - wykonano dokumentację projektową, w latach następnych
  w ramach możliwości budżetu Powiatu zostaną wykonane prace budowlane.
 5. Modernizacja węzła cieplnego w DPS Kutno, Krzywoustego 11- wykonano modernizację istniejącego węzła polegającą na wymianie zużytych i nieprawidłowo działających elementów instalacji co wpłynęło na poprawę wydajności centralnego ogrzewania w budynku.
 6. Zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby Domów Pomocy Społecznej - w ramach zadania dokonano zakupu dla: DPS w Pniewie pralnico - wirówki i suszarki bębnowej; DPS w Wojszycach pralnico – wirówki, suszarki bębnowej, wózek do przewożenia chorych, krajalnicę do żywności; DPS w Woli Chruścińskiej kuchni elektrycznej
 7. Przebudowa podłączenia kotłów do komina w SOSW Nr 1 w Kutnie – wykonano nowe podłączenie kotłów do istniejącego komina usprawniając tym jednocześnie pracę kotłów
 8. Modernizacja instalacji p.poż w POW Tęcza w Kutnie – W ramach zadania wykonano opinię o stanie technicznym instalacji oraz dokumentację projektową na wymianę w/w instalacji. W miarę możliwości budżetu Powiatu w latach następnych zostaną wykonane prace budowlane.

Z zaplanowanych w 2017 roku 17 inwestycji (nie uwzględniając tych drogowych) 7 z nich to inwestycje wieloletnie.


Inwestycje wieloletnie w trakcie realizacji. I etap zakończony w 2017 roku.

 1. Budowa boiska wielofunkcyjnego w SOSW Nr 1 w Kutnie – inwestycja jest w trakcie realizacji. Zakończenie inwestycji w roku 2018.
 2. Budowa Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Kutnie, ul. Oporowska 27 – inwestycja zaplanowana jako wieloletnia na lata 2017-2019 w formie „zaprojektuj – wybuduj”. Obecnie traw procedura przetargowa.
 3. Dostosowanie budynku administracyjno-gospodarczego na potrzeby POW we Franciszkowie – inwestycja zaplanowana jako wieloletnia na lata 2017-2019 w formie zaprojektuj - wybuduj. Wyłoniono w trakcie postepowania przetargowego Wykonawcę oraz podpisano umowę na realizację.
 4. Opracowanie dokumentacji aplikacyjnej. Złożono wniosek na dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim na Termomodernizację Domu Pomocy Społecznej w Kutnie, ul. Krzywoustego 11 - obecnie trwa weryfikacja wniosku.
 5. Opracowanie dokumentacji aplikacyjnej. Złożono wniosek na dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim na termomodernizację Bursy Nr 1 i SOSW Nr 2 w Kutnie - obecnie trwa weryfikacja wniosku.
 6. Opracowanie dokumentacji aplikacyjnej. Złożono wniosek na dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim na Termomodernizację MOS w Żychlinie - obecnie trwa weryfikacja wniosku.
 7. Opracowanie dokumentacji aplikacyjnej. Złożono wniosek na dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim na - termomodernizację SOSW Nr 1 w Kutnie - obecnie trwa weryfikacja wniosku.

- Na realizację niektórych zadań inwestycyjnych udało się nam już pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – tu przykładem są Budowa Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Kutnie, ul. Oporowska 27 i dostosowanie budynku administracyjno – gospodarczego na potrzeby POW we Franciszkowie. Wykonanie innych jak Termomodernizacja Bursy Nr 1 i SOSW Nr 2 w Kutnie i Termomodernizacja MOS w Żychlinie zaplanowanych na 2018 rok uzależnione jest od pozyskania takiego dofinansowania. Jeśli chodzi o przebudowy dróg wsparcie stanowią środki z budżetu gminy Żychlin W tym roku również będziemy korzystać ze wsparcia zewnętrznego-komentuje skarbnik Powiatu dr Piotr Łaszewski.

Jedną z kluczowych i oczekiwanych inwestycji w 2018 roku będzie remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Kutnowski szpital otrzyma na ten cel ponad 5 mln. zł dofinansowania Całość inwestycji opiewa na kwotę 5 932 398,63 zł. Remont obejmie budynek SOR-u, podjazd dla karetek wraz z jego zadaszeniem, zostanie zakupione nowe wyposażenie i sprzęt medyczny, a także wybudowana zostanie droga wewnętrzna do lądowiska dla helikopterów.

Swojego zadowolenia z otrzymanego dofinansowania nie ukrywa starosta, Krzysztof Debich.

- Bardzo czekaliśmy na te środki finansowe i mamy nadzieję, że jest to początek większych inwestycji w naszym powiatowym szpitalu- komentuje starosta.

Dodatkowe środki finansowe pozyskały również placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat, przede wszystkim na rozwój kształcenia zawodowego.

Należy pamiętać, że inwestycje wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, podnosząc atrakcyjność naszego powiatu. A tak znakomity wynik zobowiązuje do tego, by rok 2018 był również obfity pod względem inwestycyjnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE