Reklama

Remont na linii Łódź-Kutno znów może się przedłużyć

Opublikowano:
Autor:

Remont na linii Łódź-Kutno znów może się przedłużyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca czerwca, do końca lipca, a teraz do 9 sierpnia. Niewykluczone, że zaplanowane na ten dzień wznowienie ruchu pociągów z Łodzi do Kutna może się nie udać. Nie rozpoczęto jeszcze bowiem odbiorów technicznych, a te będzie można przeprowadzić dopiero po zakończeniu testów, które właśnie mają miejsce na stacji w Kutnie.

Otwarcie ruchu na linii kolejowej nr 16 (Łódź-Kutno) miało odbyć się najpierw na koniec czerwca, następnie na koniec lipca. Teraz podano nową datę: 9 sierpnia. Niewykluczone, że i ten termin zostanie przesunięty. Podróżujący póki co nadal będą musieli korzystać z wprowadzonej na ten okres komunikacji zastępczej kursującej z Witonii do Kutna (w zastępstwie za pociągi ŁKA), ze Zgierza i Ozorkowa do Kutna (za pociągi PKP Intercity) oraz z Łodzi do Kutna (zamiast Pociągów Regionalnych).

Jak donosi portal Rynek Kolejowy, prace, które nie zakończyły się zgodnie z terminem dotyczą testów nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. PKP informowały wspomniany portal, że:

- Na stacji Kutno trwają roboty związane z branżą sterowania ruchem kolejowym. Wykonawca powiązał dotychczasowe urządzenia srk z tymi nowo wybudowanymi. Obecnie sprawdzane jest ich właściwe działanie.

Dopiero po zakończeniu testów rozpocznie się procedura odbiorów. Ale nie tylko to jest przyczyną opóźnień, bo jak tłumaczą dalej, wykonawca prac na LCS Kutno wykazuje mniejsze zaangażowanie w przeprowadzenie inwestycji, niż oczekują Poslkie Koleje Państwowe. Zarządca infrastruktury kolejowej „mobilizuje wykonawcę”, aby inwestycję udało się zakończyć z dniem 9 sierpnia. Czy to się uda? Zobaczymy, ale jak same PKP przyznają, nie jest to pewne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE