Reklama

Reklama

Remont stacji kolejowej coraz bliżej

Opublikowano: pt, 9 gru 2016 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace modernizacyjne na trasie Warszawa - Poznań rozpoczną się w czerwcu przyszlego roku i ogółem potrwają do października 2020 roku. W tym czasie podróżni będą musieli przygotować się na utrudnienia oraz wydłużenia czasu przejazdów. Również w Kutnie dotkliwie odczujemy remont.

Reklama

Prace modernizacyjne na odcinku Sochaczew – Swarzędz, będą prowadzone od czerwca 2017 roku do października 2020 roku. Na tej trasie znajduje się również Kutno.

- Przebudowa ma na celu zwiększenie przepustowości linii i zapewnienie nowoczesnego, najwyższego standardu obsługi podróżnych. Po modernizacji pociągi na linii będą mogły osiągać 160 km/h, nowoczesne perony dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych przyjmą większe ilości pasażerów, a przebudowane przejazdy kolejowo drogowe zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa - informuje Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. - Wymieniona zostanie również sieć trakcyjna a na całej długości linii zainstalowany zostanie najnowocześniejszy system sterowania ruchem kolejowym - dodaje.

To dobra wiadomość, ponieważ nasze miasto znajduje się w połowie remontowanej trasy i skorzystają na tym zarówno podróżni, którzy wyruszają do stolicy, jak i Poznania. Podróż będzie szybsza i bardziej komfortowa. Zanim to jednak nastąpi musimy uzbroić się w cierpliwość.

Kolejną dobrą nowiną jest fakt, że gruntowny remont przejdą także kutnowskie perony.

- Na stacji Kutno przebudowane zostaną 4 perony, pojawi się na nich m.in. nowa nawierzchnia i zadaszenie oraz przejście podziemne, w którym zainstalowane zostaną windy - mówi Ł. Kwasiborski.

Od 16 sierpnia 2018 roku do 17 czerwca 2019 roku na odcinku Konin – Barłogi ruch kolejowy zostanie wstrzymany. W trakcie robót pociągi dalekobieżne na trasie Poznań – Warszawa będą kursowały od Poznania przez Inowrocław Rąbinek – Barłogi – Kutno i dalej w kierunku Warszawy dotychczasową trasą. W związku z prowadzeniem pociągów po objeździe, podróż wydłuży się o ok. 30 minut.

Na niektórych odcinkach magistrali zamontowane zostaną tez ekrany dźwiękoszczelne. Jest to szansa dla mieszkańców kutnowskiego osiedla Batorego, którzy domagają się takowych , a w imieniu których podczas ostatniej sesji rady miasta głos zabierał radny Paweł Markiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)