Reklama

Rewolucja w MZK! Z tych udogodnień będą korzystać pasażerowie

Opublikowano:
Autor:

Rewolucja w MZK! Z tych udogodnień będą korzystać pasażerowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ta wiadomość z pewnością ucieszy pasażerów korzystających z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie. W tym miesiącu będziemy świadkami nowoczesnej rewolucji, bo uruchomiony ma zostać nowy system informacji pasażerskiej.

Przetarg, który MZK rozstrzygnęło jeszcze w styczniu tego roku, wygrała firma R&G Plus z Mielca. Realizację tego zadania wyceniła na ponad 2,8 mln. zł. brutto. Tym samym odrzucono drugą z ofert złożoną przez MPTECHNOLOGY, której wartość opiewała na kwotę 3,2 mln. zł. Warto przypomnieć, że Urząd Miasta zamierzał przeznaczyć na ten cel nieco więcej niż 3,2 mln. zł, wybrano więc tę tańszą ofertę.

Wprowadzenie nowego systemu informacji pasażerskiej i obsługi pasażerów oznacza wiele nowoczesnych udogodnień. Będą to m.in. bilet elektroniczny, nowy portal dla pasażerów z wygodnymi, czytelnymi rozkładami jazdy i bieżącymi informacjami o odjazdach autobusów. Ponadto każdy będzie mógł śledzić na bieżąco pozycje autobusów, w których to z kolei zamontowane będą wyświetlacze informujące o kolejnych przystankach i zapowiedzi głosowe, a także tablice elektroniczne na kilku przystankach. Na niektórych przystankach, co już można zauważyć, zamontowano wyświetlacze elektroniczne.

Jak podaje „Stop Dyskryminacji Kutna”, firma R&G przez ostatnie tygodnie zajmowała się montażem komputerów pokładowych z modułami GPS a autobusach czy też wyświetlaczy dynamicznej informacji pasażerskiej; nagłośnienia do nadawania komunikatów głosowych oraz dwusystemowych kasowników. Kasowniki te wyposażone są ekrany LCD i umożliwią pasażerom kasowanie zarówno biletów papierowych jak i tych w postaci kart miejskich oraz będą odczytywały karty zbliżeniowe.

- Rozpoczęcie sprzedaży biletów na kartach miejskich jest spodziewane jesienią. Będzie można na nich zapisywać bilety okresowe, ale też używać ich jako elektronicznych portmonetek do kupowania biletów jednoprzejazdowych w kasownikach (właśnie dlatego są wyposażone w ekrany). W następnym roku MZK planuje wprowadzenie możliwości zakupu biletów w aplikacjach mobilnych - donosi „Stop Dyskryminacji Kutna”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE