Reklama

Reklama

Rodzice i dzieci w kutnowskim parku. Co się tam działo? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 16 maja 2021 10:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zespół Kutnowskiego Domu Kultury przygotował atrakcje dla dzieci i ich rodziców. W parku Traugutta odbyło się pierwsze od dawna wydarzenie kulturalne.

Reklama

- Zespół Kutnowskiego Domu Kultury, stęskniony za widownią i bardzo szczęśliwy z powrotu wydarzeń kulturalnych, zaprasza na pierwszy po przerwie, plenerowy musical familijny "W to mi graj" Teatru iTAKZAGRAMY – zachęcał Kutnowski Dom Kultury.

„Paweł i Gaweł w jednym stali domu..." – któż z nas nie zna tego wiersza Aleksandra Fredry, tak samo jak i opowieści o psotnej Małpie, która postanowiła wziąć kąpiel. 

Wszyscy pamiętamy, że zarówno dla Małpy, jak i dla dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyło się to potopem.

Ale co było potem? I co by było gdyby to właśnie przez wybryki Małpki przez dom zamieszkiwany przez spokojnego Pawła i rozbrykanego Gawła przeszła powódź? 

Ktoś to musi przecież posprzątać... Tak więc cała trójka, mimo wzajemnych niechęci, wspomagana przez właścicielkę owego domu, zakasuje rękawy i wspólnie zabiera się do pracy, którą jednak ciężko będzie nazwać zwyczajnym sprzątaniem...

 „W to mi graj!" to opowieść o tym, że „jak ty komu, tak on tobie" oznacza odpłatę także za wyświadczoną innym pomoc, że warto dać każdemu szansę, gdyż przy bliższym poznaniu może się okazać, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli, a kiedy robi się coś wspólnie, nawet nieciekawe zadanie staje się dużo przyjemniejsze i łatwiejsze

Centralnym elementem spektaklu są bajki Fredry, Mickiewicza i Słowackiego, z których dziś tak samo jak i kiedyś, płynie nauka dla młodego pokolenia, zaś zaprezentowanie ich w formie wpadających w ucho piosenek pomoże dzieciom lepiej zapamiętać wiersze i wypływające z nich morały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Edna

    Pokazują co było, a nie co będzie, tak jest zawsze.