Reklama

Rodzice poskarżyli się na dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5

Opublikowano:
Autor:

Rodzice poskarżyli się na dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rodzice jednego z chłopców, który uczęszczał do Przedszkola Miejskiego nr 5 złożyli skargę do Rady Miasta na dyrektor placówki - Bożeną Ptaszyńską. Zarzucają jej dyskryminację. Zażalenie rajcy uznali jednak za bezzasadne.W swojej skardze rodzice twierdzą, że podczas imprezy na zakończenie roku ich syn oraz czworo innych dzieci odizolowano od występu maluchów, które opuszczały mury placówki. Dyskryminacja miała również polegać na wręczeniu części dzieci piórników i dyplomów, a innym maluchom tylko dyplomów.

- Odizolowanie mojego syna i prawdopodobnie pozostałej czwórki dzieci od występu w grupie absolwentów jest jawną dyskryminacją tychże dzieci i rzeczą skandaliczną, której dopuściła się pani dyrektor tej placówki. Dotyczy to małych przedszkolaków, dlatego ta dyskryminacja jest znacznie dotkliwsza i zasługuje na absolutne potępienie. Dzieci chcą zapamiętać przedszkole jak najlepiej, a takie zachowania pracowników placówki, tj. pani dyrektor - pedagoga z wieloletnim stażem budzi sprzeciw i oburzenie - czytamy w skardze.

Skargą zajmowała się komisja edukacji. kultury, sportu i informacji, która uznała ją za bezzasadną. Radni oparli się na wyjaśnieniach dyrektor Bożeny Ptaszyńskiej, która poinformowała, że sposób uhonorowania dzieci z okazji ukończenia przez nich przedszkola był konsultowany m.in. z rodzicami i nie wywołał z ich strony żadnego sprzeciwu w fazie projektowania.

Nagrodzono wszystkie dzieci, zróżnicowano jednak rodzaj nagrody ze względu na wiek. Jako jedyny wyłamał się Bartosz Serenda, który uważa, że dyrekcja prawdopodobnie zachowała się niepedagogicznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE