Reklama

Reklama

Rodzicu - rusza nabór wniosków o ekstra kasę na wyprawkę szkolną. Zobacz, co musisz wiedzieć

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Rodzicu - rusza nabór wniosków o ekstra kasę na wyprawkę szkolną. Zobacz, co musisz wiedzieć - Zdjęcie główne

Rodzice mogą otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dla swoich pociech | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o świadczenie "Dobry start", czyli wyprawkę szkolną. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Reklama

O świadczenie można starać się przez portal [email protected], bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Wnioski należy składać do 30 listopada.

We wtorek rząd przyjął projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu "Dobry start" na rok szkolny 2021/2022.

 Resort rodziny zaznacza, że dla rodziców, którzy do tej pory składali wnioski o świadczenie online, zmiana będzie niewidoczna, ponieważ z ich perspektywy składanie wniosków odbędzie się dokładnie w takim samym trybie.

Program "Dobry start" to wypłata 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Wypłata świadczenia będzie się odbywać w formie bezgotówkowej, na wskazany numer rachunku bankowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy