Reklama

Reklama

Rolnicy z regionu protestowali w Łodzi

Opublikowano: śr, 4 lut 2015 18:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 40 rolników z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego wzięło udział w proteście, który odbył się dziś ok. godz 10. na ul. Piotrkowskiej pod Urzędem Wojewódzkim w Łodzi. Wspólnie z rolnikami z całego kraju manifestowali swoje poparcie dla strajkujących górników i domagali się ochrony hodowli trzody chlewnej. 500-osobowej grupie protestujących przewodzili rolnicy z Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Rolników i Konsumentów oraz związkowcy z Solidarności działającej przy Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek.

Reklama

Protestujący wznosili okrzyki przeciwko rządom Platformy Obywatelskiej, mieli też transparenty, na których wyrażali poparcie dla strajkujących górników. Uczestnicy protestu przygotowali petycję, którą wręczyli wojewodzie łódzkiemu, Jolancie Chełmińskiej. Postulaty rolników odczytał Andrzej Prochoń. Rolnicy domagali się m.in. wprowadzenia minimalnych cen skupu trzody chlewnej w wysokości 5,90 za kilogram, wprowadzenia minimalnych cen za skupowane od nich mleko w wysokości 1,30 za litr, ochrony polskiego rynku przed importem płodów rolnych z krajów zachodnich, zakazu sprzedaży polskich ziem i lasów kapitałowi zagranicznemu.

- Zamierzam wspólnie ze wszystkimi związkami zorganizować protest w powiecie kutnowskim przy zakładach zachodnich koncernów, a jeżeli minister Sawicki z PSL nie przestanie lekceważyć rolników, to zorganizujemy protest w Warszawie pod hasłem "Rolników marsz gwiaździsty na Warszawę" - zapewnia rolnik, radny krośniewicki Tomasz Walczewski.

- Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań za straty wyrządzone w uprawach przez dziki, przywrócenia opłacalności produkcji mleka i trzody chlewnej, zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom oraz prywatyzacji lasów, a także rekompensat za dwuletni zakaz uboju rytualnego - mówi z kolei Tomasz Szczęsny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)