Reklama

Rowery miejskie w Kutnie już niebawem!

Opublikowano:
Autor:

Rowery miejskie w Kutnie już niebawem! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mamy dobrą wiadomość. Przetarg na wykonawcę dostawy i kompleksowej obsługi wojewódzkiego roweru publicznego został rozstrzygnięty. W ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” zrealizowany będzie system wypożyczali rowerów w całym województwie, obejmujący 15 parkingów, 125 stacji oraz 1002 rowery. To, co z pewnością ucieszy kutnian, to fakt, że nie zabraknie ich również w naszym mieście.

Konkurs ofert wygrała firma NB Serwis sp. z o. o. z Warszawy z ofertą opiewającą na kwotę blisko 24 mln zł.

- Dzięki projektowi Roweru Publicznego mieszkańcy będą mieli dodatkową możliwość lepszej komunikacji. Będą mogli sprawniej przemieszczać się po całym regionie. Stacje rowerowe zostaną ulokowane m.in. w pobliżu przystanków Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, dzięki czemu będzie można prosto z pociągu wsiąść na rower i dojechać w konkretne miejsce. Usprawni to nie tylko dojazdy do pracy, ale również wzbogaci ofertę turystyczną województwa i stworzy mieszkańcom dodatkowe możliwości spędzania wolnego czasu – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Prócz Województwa Łódzkiego, partnerami projektu „Rowerowe Łódzkie” obok Kutna, są: Pabianice, Koluszki, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola oraz Zgierz.

System wypożyczalni roweru publicznego zostanie uruchomiony w terminie 105 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą. Rozmieszczenie stacji w naszym mieście można zobaczyć TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE