Reklama

Reklama

Rowery miejskie w Kutnie wciąż cieszą się popularnością! W zeszłym roku wypożyczano je aż...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Rowery miejskie w Kutnie wciąż cieszą się popularnością! W zeszłym roku wypożyczano je aż... - Zdjęcie główne

Rowery miejskie w Kutnie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Popularność roweru publicznego w Kutnie nie traci na sile. W 2021 roku mieszkańcy Miasta Róż wypożyczali jednoślady kilkanaście tysięcy razy.

Reklama

 A dokładnie 12 334 razy. To liczba porównywalna do 2020 roku, kiedy kutnianie 12 400 razy korzystali z rowerów publicznych.

Tak jak w poprzednim roku, rowery najchętniej wypożyczane były w okresie letnim. Od czerwca do końca września odnotowano 7 225 przejazdów jednośladów. Wśród najchętniej wybieranych stacji znalazły się te same lokalizacje, co w 2020 roku czyli: stacja Kasztanowa/Zamoyskiego – 1527 wypożyczeń, Wyszyńskiego – 1508 wypożyczeń oraz Plac Piłsudskiego – 1249 wypożyczeń.

Pandemia koronawirusa nieco zniechęciła miłośników jazdy rowerem do korzystania z roweru publicznego, co widać w porównaniu liczby przejazdów z dwóch ostatnich lat z 2019 rokiem. Wtedy to kutnianie wypożyczali rowery publiczne aż 16 552 razy. Warto przypomnieć, że rowery na bieżąco dezynfekowane, co sprawia, że wybierając się w przejażdżkę, możemy czuć się bezpieczni. 

Rower publiczny w Kutnie funkcjonuje od końcówki 2018 roku w ramach wojewódzkiego programu „Rowerowe Łódzkie”. Mieszkańcy mają do dyspozycji 110 rowerów oraz 16 stacji dokujących. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy