Reklama

Reklama

Royal String Quartet na deskach CTMiT

Opublikowano: ndz, 12 kwi 2015 22:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od fug Bacha rozpoczął się dzisiejszy koncert Royal String Quartet, który robi karierę na całym świecie. Nim jednak artyści wyszli na scenę kierownik Centrum Teatru Muzyki i Tańca nagrodził 40-tysięcznego gościa centrum.- Skąd to liczenie widzów? Unia, która dofinansowała remont CTMiT wymaga, by w roku odwiedzało placówkę 5300 osób. My działamy niecałe trzy lata i mamy już 40 tysięcy - powiedział Krzysztof Ryzlak, po czym na sali rozległy się brawa.Brawami przywitano również RSQ. Poza utworami Bacha publiczność usłyszała kompozycje Pawła Szymańskiego, a także Dymitra Szostakowicza. Nie zabrakło przy tym opowieści muzyków, m.in. o technikach kompozytorskich czy wykonawczych.

Reklama

Jak możemy przeczytać na stronie CTMiT, Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznych kwartetów smyczkowych na świecie. W swoim repertuarze łączy wybitne dzieła przeszłości i nową muzykę, odważnie przekraczając granice gatunków. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom klasyki, przyczynia się też do odkrywania mniej znanej w świecie muzyki polskiej. Współpracuje z wybitnymi artystami rozmaitych dziedzin muzyki, śmiało wpisuje się tez w świat popkultury.

Międzynarodową karierę zespołu zapoczątkowało zaproszenie do programu BBC New Generation Artists. Od czasu nominacji do nagrody Royal Philharmonic Society, nagrody Borletti-Buitoni Trust oraz laurów w konkursach w Kuhmo i Banff, kwartet jest stałym gościem najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Wigmore Hall w Londynie, Concertgebou w Amsterdamie, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, wiedeńskiego i berlińskiego Konzerthausu, a także festiwali BBC Proms, Aldenburgh. Od 2012 r. jest kwartetem rezydującym Queen's University w Belfaście.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)