Reklama

„Róża w przestrzeni miasta i ogrodzie”

Opublikowano:
Autor:

„Róża w przestrzeni miasta i ogrodzie”  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy wiecie, że we centralnej Francji istnieje maleńka wieś Chédigny, której fenomen polega na tym, że napotkamy w niej zdecydowanie więcej róż niż ludzi? Ta zamieszkiwana przez zaledwie 500 osób miejscowość, stała się jednak na przestrzeni ostatnich lat bardzo ważnym punktem na różanej mapie Europy.O tym dlaczego zielone, pachnące różami Chedigny odniosło olbrzymi sukces ekonomiczny i kulturowy, opowie architekt krajobrazu Bogusław Bredy-Łaciak, podczas II Konferencji Różanej, która odbędzie się 10 września, w Kutnowskim Domu Kultury, w ramach obchodów 42. Święta Róży. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie „Róża w przestrzeni miasta i ogrodzie”.

Odbywająca się po raz drugi Konferencja jest świetną okazją do interakcji wszystkich różanych fascynatów. To właśnie im praktycznych porad związanych z pielęgnacją róż ogrodowych udzieli Andrzej Ćwik, uznany producent krzewów różanych.

Wszystkim nieobojętnym na otoczenie w którym żyją, na pewno przypadnie do gustu prelekcja dotycząca znaczenia róż pnących i parkowych w krajobrazie miasta, wygłoszona przez Martę Monder, opiekuna Narodowej Kolekcji Róż w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie oraz spotkanie z Łukaszem Drozdem i Krystianem Golaszem, specjalistami ds. zieleni z Parku Śląskiego w Chorzowie, którzy opowiedzą o tym jak doszło do powstania Rosarium w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Z kolei mieszkańcy Kutna będą mogli dowiedzieć się jakie plany na zagospodarowanie doliny rzeki Ochni mają miejskie władze. O zielonej osi miasta opowiedzą podczas tegorocznej konferencji Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, zastępcy Prezydenta Miasta Kutno.

Wszystkich uczestników Konferencji Różanej zapraszamy także na plenerowy pokaz mistrzów florystyki, organizowany przez Akademię Florystyczną Marioli Miklaszewskiej oraz na 42. Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych „W ogródku Pana Szekspira”.

Szczegółowy plan Konferencji Różanej oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie www.swietorozy.pl, w zakładce Konferencja Różana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE