reklama
reklama

Rozbudowa kutnowskiego giganta na ostatniej prostej. "Będzie największy w Polsce"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Adamietz

Rozbudowa kutnowskiego giganta na ostatniej prostej. "Będzie największy w Polsce" - Zdjęcie główne

Rozbudowa kutnowskiego giganta na ostatniej prostej. "Będzie największy w Polsce" | foto Facebook/Adamietz

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pełną parą idą prace związane z rozbudową jednej z firm działających na terenie Kutna. Po ukończeniu prac będzie to największy tego typu zakład w całym kraju.
reklama

Kutnowski zakład rośnie w siłę

 

Mowa o młynie GoodMills działającym przy ul. Chopina w Kutnie. Rozbudowa, tj. stawianie drugiego budynku, ruszyła w październiku ubiegłego roku. 

GoodMills to producent m.in. popularnej Mąki Basia; firma ma w Polsce cztery zakłady o łącznej zdolności przemiałowej na poziomie ponad 600 tys. ton. Poza Kutnem, są one zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim, Kamionce i Straduni.

Generalnym wykonawcą rozbudowy kutnowskiego zakładu jest firma Adamietz. To kolejna inwestycja realizowana ze wsparciem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, choć poza ścisłym obszarem Kutnowskiej Strefy Przemysłowej. 

- To zdecydowanie inwestycja wagi ciężkiej w Miasto Kutno. Dosłownie i w przenośni. ADAMIETZ Sp. z o.o., #GoodMills Polska gratulujemy zakończenia ważnego etapu - komentuje twórca fanepage'u Invest in Kutno. 

Największy młyn w Polsce

 

Wykonawca poinformował, że właśnie zakończono ważny etap inwestycji.

- 13 czerwca zawiesiliśmy wiechę na budynku młyna zbożowego GoodMills w Kutnie, co oznacza zakończenie stanu surowego zamkniętego! - czytamy w komunikacie. 

Wysokość obiektu to aż 32 m, a w jego skład wchodzi sześć poziomów technologicznych. Teraz czas na prace wykończeniowe.

Jak powiedział w trakcie swojej ostatniej konferencji prasowej były już prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński, "kutnowski młyn będzie teraz największy w Polsce". Obecnie zakład może się pochwalić 180 tys. tonami przemiału rocznego, natomiast po rozbudowie wyniesie on aż 320 tys. ton rocznie.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama