Reklama

Rozmowa z organizatorem Festiwalu "Świat muzyki - Muzyka Świata"

Opublikowano:
Autor:

Rozmowa z organizatorem Festiwalu "Świat muzyki - Muzyka Świata" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa II edycja Festiwalu "Świat Muzyki - Muzyka Świata". Rozmawiamy z Krzysztofem Ryzlakiem - pomysłodawcą, organizatorem całego wydarzenia oraz kierownikiem kutnowskiego Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Pytania odnoszą się do założeń trwającego Festiwalu oraz planów na kolejne edycje.

Które koncerty cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku?

- Pierwsza edycja została bardzo dobrze przyjęta. Najwięcej emocji i energii przekazał publiczności Pako Sarr z Projektem Baobab i bałkańskie rytmy Balkan Sevdach. Publika tańczyła w rytm muzyki płynącej ze sceny.

Skąd wziął się pomysł na taki właśnie rodzaj festiwalu? Jak pozyskano artystów do tego przedsięwzięcia?

- Pomysł na festiwal pojawił się jako stały element wakacyjnych propozycji CTMiT i KDKu dla mieszkańców Kutna. Fajnie jest przyjść w wakacyjny wieczór i posłuchać muzyki z różnych stron świata. Spotkać wspaniałych, choć mało znanych szerokiemu odbiorcy, muzyków z wielkim talentem i pasją. Ogromną wartością jest także fakt, ze podczas Festiwalu gościmy w naszym mieście muzyków z całego świata. Wszyscy są pod dużym wrażeniem tego jak funkcjonuje CTMiT, jak są przyjmowani przez kutnowską publiczność.

W jakim kierunku będą Państwo dążyć w przygotowaniach do kolejnych edycji??

- Pierwsza edycja "Świat Muzyki-Muzyka Świata" odbiła się dużym echem w środowisku grającym właśnie ten typ muzyki. Rozdzwoniły się telefony, przyszły maile z propozycjami. W tym roku też mamy już kilku potencjalnych wykonawców III edycji Festiwalu. Muzyka nie zna granic, jest mostem łączącym ludzi z różnych państw czy stylistyk.

Jak planujecie przeprowadzić kolejne edycje Festiwalu i kogo chcielibyście na niego zaprosić?

- Mamy pomysł, aby III edycja była skierowana co najmniej do mieszkańców naszego województwa. Chcielibyśmy, aby Festiwal był turystyczną wizytówką wakacyjnego Kutna. Koncerty plenerowe, koncerty w CTMiT. Chcemy by ludzie odiwedzali Kutno i zobaczyli ile się tu dzieje ciekawych rzeczy!

Czy forma festiwalu pozostanie niezmienna?

- Jeśli dojdzie do realizacji większej formuły to chcielibyśmy, aby obok zespołów mniej znanych, pojawili się artyści tacy, jak Kroke, Chłopcy kontra Basia czy Kapela ze Wsi Warszawa. Trudno mówić o zmianach na początku drogi. Zmiany nie zawsze są potrzebne - to tylko wakacyjny festiwal muzyczny. Wszystko będzie zależało od publiczności - jeśli znudzi się jej ta forma to pewnie będzie trzeba pomyśleć nad zmianą, zobaczymy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE