Reklama

Ruszą dofinansowania na kastrację i sterylizację czworonogów

Opublikowano:
Autor:

Ruszą dofinansowania na kastrację i sterylizację czworonogów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym roku miasto rozpoczęło akcję dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów właścicielskich. W tym roku również będzie można skorzystać z miejskiej dopłaty. Radni, na ostatniej sesji, uchwalili program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta na ten rok.

Tak jak w ubiegłym roku wartość dofinansowania będzie wynosić 50% ceny zabiegu kastracji lub sterylizacji. Dodatkowe badania, zabiegi lub inne usługi weterynaryjne nie są objęte dofinansowaniem.

- W ubiegłym roku dofinansowania zostały wprowadzone po rozpatrzeniu petycji jednej z mieszkanek. Akcja trwała od 01.09.2017 r. do 31.12.2017 r., a zabiegowi kastracji i sterylizacji poddano łącznie 313 psów i kotów właścicielskich na terenie Miasta Kutno: 37 psów, 99 suk, 53 koty i 124 kocice. Kwota wydatkowana na dofinansowanie ww. zabiegów w 2017 roku wyniosła 28 320 zł - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

Aby zapłacić mniej za ww zabiegi należy jednak spełnić kilka warunków:

1. Wypełnienie przez właściciela zwierzęcia w Biurze Zieleni Miejskiej U.M. Kutno (pokój 215), wniosku o skierowanie na konkretny zabieg (wypełniając wniosek konieczna jest znajomość wagi psa/suki, oraz okazanie dokumentu potwierdzającego poddanie zwierzęcia szczepieniu przeciw wściekliźnie).

2. Właściciel zwierzęcia po wypełnieniu wniosku,we własnym zakresie kontaktuje się z uzgodnioną z Biurem Zieleni Miejskiej i wskazaną we wniosku lecznicą i ustala termin przeprowadzenia zabiegu.

3. Dofinansowanie przysługuje tylko mieszkańcom Miasta Kutno, właścicielom (do maks. dwóch zwierząt), co będzie sprawdzane przy wypełnianiu wniosku.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Kutno, pokój nr 215 lub telefonicznie pod numerem /24/ 253-11-42.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE