Reklama

Rusza różana fiesta!

Opublikowano:
Autor:

Rusza różana fiesta! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koncerty, lunapark, różane pyszności, wystawa z królową kwiatów w roli głównej – wielkimi krokami zbliża się 41. Święto Róży. Niewykluczone, że przez trzy dni różanego święta przewinie się przez centrum wydarzeń 100 tys. osób! Na różanej fieście bawić się będą nie tylko mieszkańcy Kutna, ale również całego regionu i innych zakątków Polski.Kutnowski Dom Kultury, plac Piłsudskiego, scena nad Ochnią – to będą trzy centralne miejsca podczas tegorocznego Święta Róży. Impreza formalnie zaczyna się dziś.

O godz. 17 na scenie zlokalizowanej przed magistratem rozpocznie się koncert przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną w Kutnie. Na godz. 19 zaplanowano występ kabaretu Kałamasz, a półtorej godziny później przed kutnowską publicznością zaprezentuje się zespół Parassol. Niemal równocześnie sporo się będzie działo w KDK. O godz. 18 nastąpi uroczyste otwarcie 41. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych. Następnie na scenie przed domem kultury wystąpi Warszawski Kwartet Puzonowy.

Na tym jednak nie koniec „Ubrani w kwiaty” – show florystyczne, „Kutno i róże” – wernisaż wystawy artystów plastyków, „Z różą w tle” – Program Szkół Nie - publicznych ZDZ w Warszawie Centrum Kształcenia w Kutnie – to kolejne z atrakcji w KDK. Różanych porad dla tych, którzy zastanawiają się, jak pielęgnować róże, nie zabraknie również w sobotę i w niedzielę. W sobotę warto wybrać się na korowód Królowej Róż, której towarzyszyć będą koszykarze Polfarmexu.

Radosław Rojewski, dyrektor KDK, widział już Królową w tegorocznej kreacji, ale jak przyznaje, ciężko mu mówić o szczegółach.

– Miałem możliwość oglądania Królowej w pełnej krasie. Niestety jak typowy mężczyzna mam problemy z konkretnym określeniem kolorów. Jedno jest pewne – wygląda bardzo imponująco – mówi Radosław Rojewski.

W sobotę na pl. Piłsudskiego zaplanowano również od 13.30 prezentację zespołów tanecznych i sekcji KDK. Godzinę później rozpocznie się VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kwietnik, a o 19 wystąpi Tonam & Synowie, z kolei o godz. 20.30 Horpyna. Równolegle odbywać się będzie w parku Traugutta Przystanek Dziecko (godz. 11-17). Szaleć również będzie można w lunaparku oraz zwiedzać Jarmark Różany – i to przez cały weekend. Z kolei na Muzycznej Scenie nad Ochnią wystąpią: Curly Heads (godz. 19) oraz Kasia Kowalska (20:30). W niedzielę na pl. Piłsudskiego dziać się sporo będzie od godz. 12.30. Występy na scenie zainauguruje Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. W tym roku z Exdrobem gotować będzie Tadeusz Drozda. O 20 zaplanowano Koncert Wśród Róż, a godzinę później The Best 4 w przebojach Phila Collinsa. Nad Ochnią od 19 wystąpią Happysad, a później Ray Wilson, znany z zespołu Genesis. Szczegóły programu znajdują się w Dodatku Różanym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE