Reklama

Ruszają pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Ruszają pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogłoszono pierwsze konkursy w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój organizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), których celem jest wspieranie innowacji w przedsiębiorstwach i demonstratorów nowych technologii. Fundusze na konkurs pochodzą z I osi priorytetowej Programu Inteligentny Rozwój poświęconej wsparciu prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez przedsiębiorstwa.Adresatami „Szybkiej ścieżki” są przedsiębiorcy spełniający kryteria mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Pula budżetu ogłoszonego konkursu wynosi 1,6 mld złotych. Nabór wniosków prowadzony będzie od 4 maja do 31 grudnia 2015 r.

W ramach konkursu dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty w zakresie realizacji badań przemysłowych lub prac rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, służącymi rozwojowi prowadzonej działalności gospodarczej oraz wzmacnianiu ich pozycji konkurencyjnej, o ile przedmiotem projektu będzie rozwiązanie, wpisujące się w tzw. „Krajową inteligentną specjalizację”.

W drugim z ogłoszonych konkursów w programie pn. „Demonstrator” NCBR przeznaczyło kwotę 500 mln złotych dla firm w zakresie prac rozwojowych, które zakończone zostaną stworzeniem demonstracyjnych wersji nowych produktów. Nabór wniosków będzie trwał od 7 maja do 22 czerwca 2015 r.

O dofinansowanie będą mogły się ubiegać zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. W ramach konkursu dofinansowanie udzielane jest na realizację projektów które obejmują wyłącznie prace rozwojowe z uwzględnieniem wytworzenia instalacji demonstracyjnej.

Firmy zainteresowane ubieganiem się o dotacje Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. zaprasza na bezpłatne konsultacje, w celu szczegółowego omówienia możliwości pozyskania dotacji na planowane projekty.

Oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu.

  • Etap planowania - wstępna weryfikacja założeń projektów pod kątem możliwości pozyskania środków zewnętrznych
  • Etap aplikowania - przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej: weryfikacja i optymalizacja pod kątem spełniania wymogów formalnych i merytorycznych oraz przygotowanie załączników wg ustalonego harmonogramu prac
  • Etap realizacji projektu - zarządzanie i rozliczenie projektu wg obowiązującej umowy oraz określonych wytycznych
Ustalenie terminu bezpłatnego spotkania pod nr 508 284 365 lub (24) 355–74-50 (do 53).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE