Reklama

Ruszył sezon na chryzantemy

Opublikowano:
Autor:

Ruszył sezon na chryzantemy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbliżają się tegoroczne obchody Dnia Wszystkich Świętych, a co za tym idzie, wszyscy zwracają oczy w kierunku okolicznych kwiaciarni i propozycji jakie oferują swoim klientom. Wśród nich nie brakuje nowoczesnych rozwiązań takich jak znicze ręcznie zdobione czy elektryczne, wielu klientów pozostaje jednak przy tradycyjnych prostych i skromnych lampkach.

Stali klienci już od września zaopatrują się w wiązanki ze sztucznych kwiatów i wkłady do zniczy. Jednak największy ruch w kwiaciarniach obejmuje zazwyczaj 3 dni przez samym świętem. Wtedy klienci kupują najwięcej zniczy i żywych kwiatów, wśród których prym wiodą oczywiście chryzantemy i róże. W rozmowie z pracownicą jednej z kutnowskich kwiaciarni dowiadujemy się jak prezentują się ceny oferowanych przez kwiaciarnię artykułów.
- Ceny są bardzo różne. Wszystko zależy od tego kto ile jest w stanie na nie wydać. Ceny zniczy wahają się od 2,50 do nawet 50 złotych. Najczęściej wybierane w tym roku znicze to artystyczne, ręcznie robione egzemplarze. Są duże i zdecydowanie przyciągają wzrok. Są również najdroższe. - mówiła pani Jadwiga Wojtasiak - Kwiaty również można nabyć w różnych cenach. Od kilku złotych za pojedynczą sztukę do około 30 za ładną wiązankę.
Oczywiście, kwiaty to nieodzowny element obchodów dnia Wszystkich Świętych. Piękne chryzantemy są tradycyjną ozdobą na grobach naszych najbliższych. Największą popularnością cieszą się nadal komponowane na miejscu wiązanki, lecz ludzie coraz częściej kupują pojedyncze sztuczne kwiaty luzem. Wtedy mogą sami stworzyć własne kompozycje, którymi udekorują groby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE