Reklama

Ruszyła „LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej”. Kutnowskie firmy wśród inicjatorów!

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła „LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej”. Kutnowskie firmy wśród inicjatorów! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Skoordynowany rozwój branży logistycznej w regionie, wsparcie jej innowacyjności oraz ułatwienie współpracy sektora z władzami lokalnymi i centralnymi to główne cele LODZistics Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej, która została 22 marca br. oficjalnie powołana do życia. Organizacja zrzesza firmy z obszaru usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych, instytucje otoczenia biznesu, jednostki badawcze, uczelnie wyższe, władze samorządowe, w tym kilka firm z Kutna.I Walne Zgromadzenie członków LODZistics było podsumowaniem wielomiesięcznych przygotowań, w czasie których ustalano główne cele i zadania Sieci. W trakcie Walnego Zgromadzenia przyjęto nie tylko uchwałę powołującą LODZistics do życia, ale także przyjęto statut organizacji, wybrano jej władze, a także zawiązano pięć grup roboczych: prawo, infrastruktura, badania i rozwój, edukacja, promocja.

LODZistics ma służyć wypracowaniu szczególnie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw z tej branży w regionie poprzez dostarczanie wiedzy, wspieranie innowacyjności, stymulowanie współpracy, możliwości opiniowania/proponowania inwestycji infrastrukturalnych w regionie, a także współpraca w tym zakresie z instytucjami państwowymi oraz wzmacnianie znaczenia Polski Centralnej, jako ważnego centrum (węzła) logistycznego w skali krajowej i międzynarodowej.

W Komitecie Założycielskim LODZistics znalazły się firmy z naszego regionu m.in. ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. i Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.

Zainteresowanie przystąpieniem do LODZistics wyraziło już kilkadziesiąt innych podmiotów, które podpisały Listy Intencyjne w czasie konferencji, którą członkowie Sieci zorganizowali 4 grudnia minionego roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Informacje na bieżąco o LODZistics można znaleźć na stronie www.facebook.com/LODZistics .

Firmy i instytucje zainteresowane przystąpieniem mogą kontaktować się z Markiem Skrzyńskim (m.skrzynski@asm-poland.com.pl) oraz Przemysławem Dana (p.dana@asm-poland.com.pl).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE