Reklama

Reklama

Ruszyli śladami Żydów

Opublikowano: pt, 8 gru 2017 12:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 i 7 w Kutnie postanowili wyruszyć na wycieczkę. Nie jest to jednak zwykła przechadzka po mieście, bowiem ma ona charakter edukacyjny. Trasa również nie jest przypadkowa.

Reklama

Najstarsi uczniowie szkół podstawowych ruszyli szlakiem Żydów, a ściślej mówiąc, na trasie ich wycieczki głównymi punktami są miejsca poświęcone kulturze społeczności żydowskiej. O godzinie 9:00 wyruszyli spod fontanny na placu Piłsudskiego pod okiem opiekunów. Najpierw jednak zebrani mogli podziwiać żydowski taniec w wykonaniu grupki uczniów. Następnie ruszili wyznaczonym szlakiem, robiąc przystanki w takich punktach jak: synagoga przy ulicy Barlickiego, cheder, czyli dawna żydowska szkoła dla chłopców przy ul. Kościuszki, ulica Królewska i Muzeum Regionalne w Kutnie, kirkut, a na koniec Willa Holcmana. Zwieńczeniem wycieczki będzie oficjalne zakończenie i podsumowanie w hali Szkoły Podstawowej Nr 2.

Pomysł ten jest realizacją grantów oświatowych i działań Fundacji "Forum Dialogu". Organizatorami są uczniowie, którzy chcą odkryć nieznane karty historii i pokazać miejsca związane z kulturą żydowską znajdujące się w naszym mieście.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  frjgu

  Beznadziejnie wpisy,ONR jest inwigilowany i stworzony by odpowiednym czasie i miejscu zaszkodzić naszej ojczyźnie,żydów należy tak długo kochać aż nas pokochają a ostatni wpis to ty ładnej dziewczyny na oczy nie widziałeś.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  POLAK NARODOWY ONANISTA

  ONR juz z wami potańczy

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Maestro :D

  Ładna ta laska na zdjęciu 9 10 11