Reklama

Rząd dofinansuje zakup komputera. Sprawdź, czy skorzystasz

Opublikowano:
Autor:

Rząd dofinansuje zakup komputera. Sprawdź, czy skorzystasz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rząd planuje przeznaczyć 130 milionów złotych z unijnego programu "Wiedza, Edukacja, Rozwój" na dofinansowanie m.in. zakupu komputerów dla dzieci w pieczy zastępczej. Pieniądze trafić mają do rodzin za pośrednictwem powiatów.

O programie wsparcia dla dzieci w pieczy zastępczej poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak na konferencji prasowej w Rzeszowie. 130 mln zł wystarczyć ma na sfinansowanie ok. 30 tys. sztuk sprzętu.

- W ramach PO WER uruchomiliśmy wiele działań, wspieramy domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki pieczy zastępczej. Kwota środków, na jaką opiewają budżety tych projektów to prawie pół miliarda złotych - podkreślała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zakupiony sprzęt ma pomóc uczniom w nauce zdalnej. Jarosińska-Jedynak zaznaczała, że wsparcie to jest niezbędne, ponieważ wiele dzieci znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na pogłębiający się kryzys wywołany przez trwającą pandemię koronawirusa.

Jak informuje ministerstwo, obecnie w pieczy zastępczej w Polsce znajduje się 72,5 tys. dzieci. 16,7 tys. z njch żyje w specjalnych placówkach, natomiast 55,5 tys. - w pieczy o charakterze rodzinny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE