Reklama

Rząd rozdaje pieniądze - odbierz 300 zł na swoje dziecko

Opublikowano:
Autor:

Rząd rozdaje pieniądze - odbierz 300 zł na swoje dziecko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już od 1 lipca będzie można składać wnioski o jednorazowy zasiłek w kwocie 300 zł, które można przeznaczyć np. na wyprawkę szkolną.

Wszystko za sprawą programu "Dobry start", z którego mogą skorzystać wszyscy uczniowie, którzy po wakacjach rozpoczną, bądź będą kontynuować, naukę w szkole. Wsparciem objęte są rodziny z dziećmi w wieku szkolnym - nie ma ograniczeń dochodowych. Świadczenie przysługuje młodzieży do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24 roku życia.

Dziecko może uczyć się w szkole podstawowej, ponadpodstawowej, artystycznej (w której realizowany jest obowiązek szkolny lub nauki), a także w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy lub też ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.

Wniosek można pobrać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie w pokoju 37. Można również wypełnić go przez internet na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada br. Ich rozpatrzenie i wypłata świadczeń nastąpi w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku, przy czym dla wniosków złożonych w lipcu i sierpniu nastąpi to nie później niż do 30 września.

Wszelkich informacji o świadczeniu udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE