Reklama

Są akty oskarżenia przeciwko lekarzom weterynarii

Opublikowano:
Autor:

Są akty oskarżenia przeciwko lekarzom weterynarii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała dziś akty oskarżenia przeciwko powiatowym lekarzom weterynarii Jerzemu P. oraz Dariuszowi M. Zarzuca się im, że przekroczyli swoje uprawnienia jako funkcjonariusze publiczni. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.Przypomnijmy, że chodzi o sprawę eksportu nerek do Chin. Obaj weterynarze w okresie od października 2012 do stycznia 2013 wydali 14 decyzji, które spowodowały, że ubojnia Pini Polonia straciła spore sumy pieniędzy.

Sprawę wykrył Główny Inspektorat Weterynarii. Pini Polonia miała zezwolenie na eksport mięsa wieprzowego do Chin z wyłączeniem podrobów (nerek). Mimo to obaj lekarze weterynarii wydali kilkanaście świadectw zdrowia, pozwalających na wywóz nerek. W rezultacie tony mięsa wróciły do Polski, a firma poniosła straty.

- Jerzy P. nie przyznał się do winy. Z kolei Dariusz M. przyznał się i złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. W naszej ocenie to sąd powinien zająć się tą sprawą - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE