Reklama

Reklama

Są razem już pół wieku! Złote Gody w Urzędzie Stanu Cywilnego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 11 września 2021 10:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 50 lat temu w Nowych Ostrowach powiedzieli sobie sakramentalne tak. Dziś, Państwo Bogumiła i Stefan Osińscy wspominali to piękne wydarzenie wraz z rodziną. Wybraliśmy się z obiektywem do Urzędu Stanu Cywilnego, aby uwiecznić ten wyjątkowy jubileusz.

Reklama

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:00 w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Przewodniczył jej prezydent Zbigniew Burzyński, który pogratulował dostojnym Jubilatom wytrwałości, życzył zdrowia i dozgonnej miłości oraz uhonorował ich Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 

- Szanowni Jubilaci, każde małżeństwo tworzy swoją niepowtarzalną kartę historii. Na pewno nie bez obaw podejmowaliście decyzję o wspólnej drodze. Wszystkie te przeżycia, radości i smutki związały Was jeszcze bardziej – mówił. 

Prezydent zwrócił też uwagę na ścieżkę zawodową Jubilatów oraz ich zaangażowanie w działalność na rzecz wolności i demokracji. 

- To m.in. dzięki Waszej pracy zawodowej w Zakładach Podzespołów Radiowych Miflex i Polskich Kolejach Państwowych na przestrzeni tych lat nasze miasto rozwijało się. Oprócz obowiązków zawodowych znaleźliście Państwo czas na inną aktywność na rzecz społeczności lokalnej. Bardzo doceniamy zaangażowanie w działalność ruchu związkowego NSZZ Solidarność i przekazywanie kolejnym pokoleniom idei wolności, demokracji i zjednoczenia ponad podziałami – podkreślał. 

Państwo Osińscy otrzymali również dyplomy i kwiaty, a po uroczystości nie mogło zabraknąć symbolicznej lampki szampana i wspólnych pamiątkowych zdjęć. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy ostateczne wyniki tegorocznych matur. Egzaminy zdało więcej absolwentów niż rok temu

Postanowiliśmy zapytać Panią Bogumiłę i Pana Stefana jaki jest ich przepis na długowieczny związek. Jak sami mówili, ważna jest cierpliwość, która potrafi zażegnać każdy konflikt. 

- Przede wszystkim trzeba się rozumieć i umieć wybaczać. 50 lat to bardzo długi okres, a ciężkie czasy pojawiają się bardzo często – zaznaczyli. 

- Jak się Państwo poznaliście?

- Mąż pracował w Ostrowach, był w delegacji, a ja tam mieszkałam. Później przeprowadziliśmy się do Kutna i mieszkamy tu już ponad 40 lat – mówiła Pani Bogusława.

Państwo Osińscy mają jednego syna oraz dwoje wnucząt – wnuk uczy się w liceum, a wnuczka rozpoczęła już studia. 

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Strażacy w kutnowskim szpitalu? Pomagają w tamtejszym punkcie szczepień

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE