Reklama

Są wyniki referendum w Kutnie. Nauczyciele będą strajkować!

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki referendum w Kutnie. Nauczyciele będą strajkować!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku miesiąca jako pierwsi informowaliśmy o strajku nauczycieli w Kutnie. Jak mówił nam wówczas prezes kutnowskiego oddziału ZNP, Mariusz Kozarski, w każdym z oddziałów działających w naszym powiecie przeprowadzone zostaną referenda. Znamy wyniki pierwszego z nich.

Strajk nauczycieli coraz bliżej. Od 8 kwietnia do odwołania nauczyciele zaprzestaną prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkołach. Jest to ostateczność, do której doprowadził brak dialogu ze stroną rządową i brak deklaracji podniesienia wysokości wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł, o które postulują pracownicy oświaty.

Do 25 marca natomiast we wszystkich szkołach i przedszkolach przeprowadzone zostanie referendum, podczas którego nauczyciele odpowiedzą na pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, pracowników pedagogicznych i innych o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?”.

Z szacunków ZNP wynika, że do strajku przystąpić może nawet ponad 80 proc. szkół. „Najchętniejsi” do niego są nauczyciele z województwa łódzkiego, bowiem wskaźnik tutaj wynosi 88 proc. A jak sytuacja wygląda w naszym powiecie? Jak poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Kutnie, w pierwszym zakończonym referendum w Szkole Podstawowej Nr 1 niemal 90 proc. biorących w nim udział pracowników oświaty opowiedziało się za strajkiem. Spośród 116 osób 89,07 proc. odpowiedziało „Tak” na przedmiotowe pytanie.

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE