Reklama

Sąd skazał pijanego kierowcę, który zabił kutniankę

Opublikowano:
Autor:

Sąd skazał pijanego kierowcę, który zabił kutniankę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sąd Rejonowy dla Łodzi- Śródmieścia w Łodzi wydał wyrok skazujący w sprawie w której poleska prokuratura w lutym 2014 roku skierowała akt oskarżenia. Wówczas 24-letni mężczyzna, oskarżony został o spowodowanie w dniu 23 czerwca 2013 roku, w stanie nietrzeźwości wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym połączonego z ucieczką z miejsca zdarzania, prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, czynny opór i znieważenie policjantów oraz o krótkotrwałe użycie samochodu marki mercedes, którym kierował w czasie wypadku, a także o uszkodzenie elementów wyposażenia policyjnego radiowozu.Mężczyzna skazany został za wszystkie popełnione przestępstwa na karę łączną 14 lat pozbawienia wolności, przy czym kara orzeczona za wypadek drogowy to 12 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Skierowany w tej sprawie akt oskarżenia to efekt ustaleń prokuratury poleskiej w zakresie zdarzenia, które rozegrało się w dniu 23 czerwca 2013 roku w centrum Łodzi. Uciekający przed policją kierowca śmiertelnie potrącił spacerującą z wózkiem 24 – letnią kutniankę.

Jak wynika z ustaleń, przed godziną 19 dyżurny KMP w Łodzi otrzymał informację, że z Placu Wolności może odjechać samochód prowadzony prawdopodobnie przez nietrzeźwego kierowcę. W związku ze zgłoszeniem dyżurny skierował tam najbliższy patrol, który stacjonował w pobliżu Manufaktury.

Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, samochód już odjeżdżał. Następnie skręcił w ul Pomorską i zatrzymał się na skrzyżowaniu z ul Wschodnią. Gdy zmierzający za nim policjanci nakazali kierowcy zjechać na pobocze i poddać się kontroli drogowej, gwałtownie zaczął uciekać. Jechał pod prąd ul Wschodnią.

Następnie skręcił w Rewolucji 1905 roku, gdzie potrącił spacerującąz wózkiem, 24 –letnią kobietę, która mimo reanimacji zmarła. Kierowca został zatrzymany przy ulicy Narutowicza. Był agresywny, ubliżał policjantom, nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyniki pobranych próbek krwi wskazują, że mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy (miał 1,4 promila alkoholu w organizmie). Nie posiadał prawa jazdy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE