Reklama

Samochody tarasują ścieżkę rowerową: Miasto to ukróci

Opublikowano:
Autor:

Samochody tarasują ścieżkę rowerową: Miasto to ukróci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko przez to, że pod sklepem monopolowym „na chwilę” parkują samochody nie zwracając tym samym uwagi, że tarasują drogę dla rowerów. Dlatego też zarówno w imieniu mieszkańców Warszawskiego Przedmieścia, jak i - głównie - rowerzystów często tamtędy jeżdżących, radny miejski zwrócił się do władz miasta z wnioskiem o podjęcie stosownych kroków w tej sprawie.

Sklep monopolowy znajduje się przy ul. Warszawskie Przedmieście 20. To właśnie tam miłośnicy jednośladów napotykają trudności w postaci zaparkowanych na ścieżce rowerowej aut. Radny Mariusz Sikora zwrócił uwagę na problem i wystąpił do prezydenta miasta o wykonanie odpowiedniego oznakowania.

- W związku z wieloma sygnałami mieszkańców, w szczególności od osób korzystających ze ścieżki rowerowej, wnioskuję o ustawienie znaku B-36 przy ul. Warszawskie Przedmieście na wysokości sklepu monopolowego. Pomimo tego, iż we wskazanym miejscu przebiega widoczna ścieżka rowerowa, kierowcy bardzo często tam parkują, co uniemożliwia bezpieczne korzystanie z wyznaczonej ścieżki - Mariusz Sikora.

Na szczęście magistrat przychylnie spojrzał na tę prośbę i jak poinformował ratusz, Wydział Zarządzania Drogami i Transportu Urzędu Miasta Kutno wykona stosowne oznakowanie we wskazanym miejscu.

W jakich jeszcze miejscach w Kutnie kierowcy parkują na ścieżkach rowerowych? Gdzie przydałby się taki znak?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE