Reklama

Sara Ewkowska laureatką I miejsca w konkursie "Normalizacja i ja"

Opublikowano:
Autor:

Sara Ewkowska laureatką I miejsca w konkursie "Normalizacja i ja" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 11 marca w Łodzi w siedzibie ŁCDNiKP odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja „Normalizacja w Szkole” z tematem wiodącym „Normy wyrównują szanse”. Podczas konferencji, Sara Ewkowska uczennica klasy II Technikum Weterynaryjngo w Zduńskiej Dąbrowie odebrała nagrodę za I miejsce w kategorii esej w III Konkursie pt. „ Normalizacja i ja” zorganizowanym przez Polski Komitet Normalizacyjny z tematem wiodącym: Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier. Troska o niepełnosprawnych, jest troską o nas wszystkich - Jak normy mogą pomóc?

Konferencja składała się z sześciu wykładów na temat normalizacji przedstawionych przez zaproszonych gości, którzy następnie w panelu dyskusyjnym odpowiadali na zadane im pytania. Uczestniczyli w niej m. in. dyrektorzy szkół, nauczyciele i przedstawiciele instytucji oświatowych. Zwracano uwagę przede wszystkim na to, że normy pomagają w usuwaniu barier i wyrównują szanse konsumentów, właścicieli małych firm, absolwentów szkół zawodowych i innych.

Konferencje zwieńczyła gala wręczenia nagród laureatom III konkursu „Normalizacja i ja” oraz ceremonia nadania tytułu honorowego „Promotor Edukacji Normalizacyjnej” Januszowi Moos, dyrektorowi ŁCDNiKP. Sara odebrała nagrodę w postaci tablet Samsung Galaxy Tab4.

Sara pochodzi z Gołębiewa Nowego pod Kutnem a do Zespołu Szkół w Zduńskiej Dąbrowie zaprowadziła ją miłość do koni, dzięki temu twierdzi, że nauka w Technikum Weterynaryjnym jest dla niej pasją. Należy do Naukowego Koła Ekonomistów, które prowadzi wicedyrektor szkoły Zofia Rosa. W tym roku szkolnym brała też udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, w którym zajęła 7 miejsce. W dniu 13 marca 2015 roku Sara została laureatką III miejsca w Łódzkim Konkursie Wiedzy o Podatkach i będzie reprezentować szkołę w Katowicach podczas etapu centralnego. Jako nagrodę w tym konkursie otrzymała czytnik e-book.

Wachlarz zainteresowań Sara ma szeroki i cieszy się, że w szkole może także pogłębiać wiedzę ekonomiczną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE