Reklama

Reklama

Schetynówki na kutnowskie drogi

Opublikowano: 15 listopada 2017 18:00
Autor:

Schetynówki na kutnowskie drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzy kutnowskie drogi doczekają się remontu w 2018 roku? Wnioski przeszły już ocenę merytoryczną i jest szansa, że ul. Jagiełły, Batorego i Chrobrego zostaną wyremontowane.

Reklama

Wojewoda łódzki zatwierdził w poniedziałek (13 listopada) wstępne listy rankingowe. Komisja do spraw o dofinansowanie projektów inwestycyjnych w ramach "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019” dokonała oceny merytorycznej wniosków. Złożyły je jednostki samorządu terytorialnego w liczbie 80, które przeszły ocenę formalną.

Na przebudowę kutnowskich ulic zostanie przeznaczona kwota dofinansowania w wysokości 772 300 zł, zaś całkowity koszt projektu wyniesie 1 785 002 zł. Łączny odcinek remontu to 1,27 km.
Pieniądze przyznano również na drogę powiatową nr 2142E obejmującą relację Kutno-Łanięta-Kąty na odcinku w obrębie geodezyjnym Gołębiew. Długość remontowanego odcinka to 1,66 km. Dofinansowanie wynosić będzie 2 715 795 zł, a powiat ze swojej kieszeni dołoży 2 715 796 zł, zatem koszt całego projektu wyniesie 5 431 591 zł.

Ostateczne informacje dotyczące list rankingowych zostaną ogłoszone przez Wojewodę 30 listopada. Wówczas przekaże on ostateczną je do zatwierdzenia przez ministra właściwego do spraw transportu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  baltazar

  Z Łaniæt do Kątów to lotnisko.Z Wilkowi do Imielna to dopiero przygoda .Choceń to pikuś. Jaki wójt taka gmina

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Chory kraj

  Ten remont drogi na Łanięta to jakaś farsa 1.5km ? W miescie remonty drog a sciezki rowerowe jesli beda to juz zrobione na sile i bez pomyslu

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Kuba

  Czyli od Kutna do Golebiewa? A co z odcinkiem do Laniat i Katów. Ta droga to jakaś masakra. Brak chodnika, a o drodze dla licznych rowerów nie wspomnę.