Reklama

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. 29-go Listopada? Być może jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. 29-go Listopada? Być może jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy na rowerowej mapie Kutna pojawi się kolejne ścieżka? Z wnioskiem o utworzenie jej wzdłuż ul. 29-go Listopada zwróciła się do prezydenta Kutna radna Joanna Podemska. Magistrat nie mówi nie bowiem jak czytamy w odpowiedzi na interpelację - zostanie zlecone opracowanie projektu tego zadania.

Radna zwróciła się do prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego z wnioskiem o utworzenie ścieżki 13 stycznia. Ścieżka miałaby biec wzdłuż ul. 29-go Listopada - od skrzyżowania ulic Toruńskiej i Wygody do skrzyżowania ulic 29-go Listopada i Marii Skłodowskiej-Curie. Jak argumentowała w interpelacji, to właśnie w tym miejscu brakuje odcinka jezdni przeznaczonego dla rowerzystów, a budowa go ma poprawić bezpieczeństwo.

- Wyznaczenie ścieżki na połowie chodnika w/w fragmentu ul. 29-go Listopada. Proponuję wykonanie po lewej stronie od ulicy Wygoda w kierunku centrum miasta - proponuje Podemska.

Do pisma ustosunkował się zastępca prezydenta Jacek Boczkaja. Jak zapewnił, dokumentacja projektowa tego zadania zostanie zlecona do opracowania.

- W przypadku zaistnienia możliwości wykonania przedmiotowej ścieżki w zaproponowanej przez Panią formie oraz uzyskania akceptacji dla dokumentacji projektowej, zaplanujemy wykonanie tego zadania w drugim półroczu bieżącego roku - poinformował Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE