Reklama

ŚDM: Goście z Włoch w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

ŚDM: Goście z Włoch w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 100 pielgrzymów z Włoch zawita do Kutna i Żychlina. Będą to uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy w drodze do Krakowa korzystają z gościny w polskich diecezjach, a przy okazji poznają tutejsze miejsca i polską kulturę.

Połowa pielgrzymów zostanie pod opieką Parafii Św. Wawrzyńca w Kutnie, a nad druga połową pieczęć będzie sprawować Parafia pod Wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie.

W czwartek pielgrzymi wybiorą się na wspólną pielgrzymkę do Świnic Warckich oraz do Głogowca - miejsca narodzin Świętej Faustyny. Wieczorem natomiast w Kościele Św. Wawrzyńca z okazji ŚDM w ramach VII Letniego Festiwalu Muzycznego odbędzie sie koncert "Młodzi dla sacrum - Pielgrzymom w drodze...".

Piątek pielgrzymi rozpoczną w Oporowie, a następnie udadzą się do Głogowca, gdzie od godziny 13:00 będą uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej, której będzie przewodniczył Biskup łowicki Andrzej F. Dziuba. Wieczór natomiast spędzą w Kutnie na placu Piłsudskiego, gdzie wystąpi muzyk MATE.O.

W sobotę zaś pielgrzymi wyruszą do Łowicza na diecezjalny dzień Światowych Dni Młodzieży, gdzie o godz. 10.30 wezmą udział we Mszy św. na Starym Rynku po czym oddadzą się wspólnemu świętowaniu na Błoniach łowickich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE