Reklama

Reklama

Seniorzy poznawali tajniki chirurgii

Opublikowano: pon, 19 paź 2015 18:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kompleksie Terapeutyczno - Integracyjnym "Wspólny Dom" odbyły się dziś dwa spotkania, które są kolejnymi punktami na liście rozrywek podczas tegorocznej edycji Kutnowskich Dni Seniora. Dzisiejszymi atrakcjami były wykłady o tematyce medycznej i prozdrowotnej.

Reklama

Od godziny 14 rozpoczął się wykład dr n. med. Zbigniewa Adamczyka - Ordynatora Oddziału Chirurgii Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w Kutnie. Jego tematem były "Przypadki medyczne oraz zdobycze techniki w rękach chirurga". Ordynator z pomocą chirurga Krzysztofa Gajewskiego przybliżył zgromadzonym historię dziedziny medycznej jaką jest chirurgia oraz objaśnił proces wdrażania w pracę lekarza znieczulenia przy operacjach. Seniorzy zapoznali się z niektórymi narzędziami stosowanymi przy zabiegach, np. kolonoskopem i staplerem. Wykład podsumowały filmiki ukazujące poszczególne etapy operacji usuwania pęcherzyka żółciowego oraz polipów.
Drugim punktem spotkania była prezentacja Anny Leder - rzeczniczki prasowej Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, o tytule " Jak wyjechać do sanatorium z NFZ?".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)