Reklama

Setki drzew wyciętych w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Setki drzew wyciętych w powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na prośbę Czytelników dowiadujemy się, ile pozwoleń na wycinkę drzew wydało Starostwo Powiatowe. Okazuje się, że ich ilość idzie w setki...

- Starosta w latach 2016-2017 wydał decyzje zezwalające na wycięcie drzew łącznie w ilości 809 sztuk drzew na terenie powiatu kutnowskiego, w tym na terenie miasta Kutno w ilości 171 sztuk drzew. W zezwoleniach wskazano termin ich wycięcia – 2017 rok – informuje Jacek Saramonowicz, dyrektor wydziału zarządu, rozwoju i promocji powiatu.

Ponadto w 2017 roku wydano zezwolenia na wycinkę 553 sztuk drzew rosnących przy drogach. Dodaje, że wydawane przez starostę zezwolenia na wycinkę są uzależnione od określonych przez starostwo nasadzeń zastępczych.

- W miejsce wskazanych do wycięcia drzew zobowiązano wnioskodawców do wykonania nasadzeń zastępczych łącznie w ilości 1263 sztuk drzew na terenie powiatu kutnowskiego, w tym na terenie miasta Kutno w ilości 358 sztuk, ze wskazaniem terminu do ich wykonania na lata 2017–2018 – informuje J. Saramonowicz.

Z kolei w miejsce usuniętych przydrożnych drzew pojawić się ma 573 sztuk drzew gatunków rodzinnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE