Reklama

Skarga na dyrektora ZS nr 1 bezzasadna

Opublikowano:
Autor:

Skarga na dyrektora ZS nr 1 bezzasadna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W porządku obrad dzisiejszej sesji w powiecie znalazło się rozpatrzenie skargi na działania dyrektora ZS nr 1 w Kutnie Janusza Pawlaka, złożonej przez Związek Zawodowy Nauczycieli Zespołu Szkół nr 1. Mimo burzliwej dyskusji, uznana została za bezzasadną.Jak podkreślano w treści skargi, J.Pawlak miał dopuszczać się działań zmierzających nie tylko do upolitycznienia szkoły, ale także obniżenia poziomu nauczania czy pogorszenia stosunków między nauczycielami. Na potwierdzenie zarzutów przypomniano m.in. organizację spotkania z kandydatem na prezydenta RP, w którym mieli brać udział uczniowie w trakcie trwania zajęć lekcyjnych. Nauczyciele w swojej skardze wspomnieli także o relacji między dyrektorem a uczniami, która ich zdaniem pozostawiała wiele do życzenia.

Choć Komisja Rewizyjna po ośmiu posiedzeniach uznała skargę za zasadną, to radni powiatowi mieli co do tego wątpliwości. Z zarzutami stawianymi dyrektorowi nie zgodził się również Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców działająca przy ZS nr 1, którzy wystosowali pisma wyrażające poparcie dla działań dyrekcji.

Pisemne wyjaśnienie złożył także sam Janusz Pawlak, nieobecny na dzisiejszym posiedzeniu. Odniósł się m.in. do rzekomego wyjścia uczniów na spotkanie z kandydatem na prezydenta.

- W skardze, mimo posługiwania się szeregiem nazwisk, nie padło żadne nazwisko ucznia rzekomo uczestniczącego w spotkaniu z kandydatem, komisja rewizyjna również nie wskazała żadnej osoby uczestniczącej w spotkaniu - napisał J.Pawlak.

Ostatecznie dziesięcioma głosami "za" rada opowiedziała się za uznaniem skargi za bezzasadną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE