Reklama

Reklama

Skrzyżowanie w okolicach strefy ekonomicznej do modernizacji?

Opublikowano: czw, 6 kwi 2017 13:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy poruszający się kutnowskimi drogami mają wiele zastrzeżeń do organizacji ruchu. Ich uwagi dotyczą nie tylko skrzyżowań w ścisłym centrum, ale także na obrzeżach miasta. Pod koniec marca radny Robert Małachowski zwrócił uwagę na jedno z nich i złożył w tej sprawie interpelację.

Reklama

Robert Małachowski ma wiele uwag do skrzyżowania ulicy Bitwy pod Kutnem z drogą krajową nr 92. Radny zauważa, że to miejsce często jest zakorkowane, zwłaszcza w godzinach szczytu.

- Należy zauważyć, że na opisywanym skrzyżowaniu znajduje się sygnalizacja świetlna, na której znajdują się strzałki pozwalające na dodatkowy skręt w prawo. A odpowiedniego pasa drogowego nie ma – pisze R. Małachowski

Radny zwraca uwagę, że ten problem występuje zarówno od strony ul. Bitwy pod Kutnem, jak i na ul. Łąkoszyńskiej prowadzącej w stronę Łodzi. Zauważa przy tym, że po obydwu stronach skrzyżowania znajduje się dość miejsca, by utworzyć dodatkowy pas ruchu. Zdaniem Roberta Małachowskiego, należy albo pomyśleć o dodatkowych pasach, albo zlikwidować strzałki warunkowe.

- Myślę, że ponownie, z większą determinacją i naciskiem, należy zwrócić się Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad lub szukać rozwiązań we własnym zakresie – pisze Robert Małachowski.

O odpowiedzi na interpelację poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)