Reklama

SLD za odwołaniem Krzysztofa Debicha. Partia wydała oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

 SLD za odwołaniem Krzysztofa Debicha. Partia wydała oświadczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś będą ważyć się losy starosty powiatu kutnowskiego Krzysztofa Debicha. Podczas sesji nadzwyczajnej radni zagłosują "za" lub "przeciw" odwołaniu włodarza. Głos w sprawie zabrało kutnowskie SLD.

Okazuje się, że koło miejskie SLD w Kutnie popiera działania opozycji w Radzie Powiatu Kutnowskiego zmierzające do odwołania Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha.

- Nie jesteśmy stroną w sporze toczonym przez radnych Powiatu Kutnowskiego, ale wyraźnie dostrzegamy efekty błędnej polityki starosty.

Jakie błędy, zdaniem działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, popełnił starosta Krzyszof Debich? Członkowie twierdzą, że są to:

  • fatalna sytuacja Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, co potwierdza Kontrola RIO,
  • nepotyzm przy zatrudnianiu pracowników starostwa - czego najlepszym przykładem jest były rzecznik prasowy, obecnie dyrektor wydziału - Jacek Saramonowicz,
  • firmowanie oraz ukrywanie przez lata przed opinią publiczną działalności koalicyjnej PO w dziedzinie oświaty. Za działalność członka zarządu Artura Gieruli i dyrektora szkoły Janusza Pawlaka odpowiada starosta.

Warto dodać, że SLD w Kutnie nie ma obecnie w radzie powiatu swojego przedstawiciela. Bartosz Serenda, który wszedł z listy partii do rady jest obecnie radnym niezależnym i wystąpił że struktur SLD.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE