Reklama

Słowne potyczki rozpoczęte - trwają XVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble

Opublikowano:
Autor:

Słowne potyczki rozpoczęte - trwają XVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szkoła Podstawowa nr 2 w Kutnie, jak do tej pory Gimnazjum nr 2, gości młodych scrabblistów z całej Polski na XVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble Kutno 2018. W tym roku przyjechało 120 graczy z 43 szkół z 19 miejscowości z terenu całej Polski.

Po uroczystym powitaniu gości przez dyrektora szkoły Juliusza Sieradzona i wspólnym zdjęciu, wszystkich uczestników rozpoczęły się rozgrywki (przewidzianych jest pięć rund). Zawody, jak co roku, prowadzi sędzia Polskiej Federacji Scrabble, Maciej Śliwa z Zabrza. O tytuły Mistrza Polski walczą szkoły w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne oraz kategorii szkół obejmujących kl. VII i oddziały gimnazjalne. Na zwycięzców czekają puchary i dyplomy dla szkół, medale i nagrody dla zawodników oraz upominki dla wszystkich uczestników. Które szkoły zdobędą mistrzowskie tytuły, okaże się po zakończeniu turnieju, ok. godz. 16:30.

Nad organizacją zawodów czuwają uczniowie i nauczyciele z ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie, a Turniej realizowany jest w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych we współpracy z Programem Scrabble. Partnerami są: Polska Federacja Scrabble, Krajowe i Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Dziękujemy firmom wspierającym: Mattel Poland, Polfarmex, Bank Pekao, Bank Pocztowy, PSS Społem, Piekarnia „Małgorzatka”, Hurtownia Rybno -Spożywcza Sardines, Sklepik Szkolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE