Łódzka KAS szuka 25 funkcjonariuszy na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej i specjalisty Służby Celno-Skarbowej w Łódzkim Urzędzie Celno-Skarbowym w Łodzi. Miejsca pełnienia służby to Łódź, Sieradz, Piotrków Trybunalski i Kutno.
- Służba Celno-Skarbowa to przede wszystkim działania w terenie, a nie tylko praca biurowo-administracyjna. Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie przepisów prawa celnego oraz poboru należności celnych i akcyzowych. Odprawiają podróżnych i towary, kontrolują ruch i transport drogowy. Służba Celno-Skarbowa dba, aby nielegalne i niebezpieczne towary nie trafiły do Polski i innych krajów UE. Funkcjonariusze zajmują się również rozpracowaniem grup przestępczych, wykrywaniem kontrabandy czy kontrolą gier i zakładów wzajemnych - mówi st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
Minimalne uposażenie zasadnicze netto z dodatkiem za stopień służbowy nowozatrudnionego funkcjonariusza wynosi obecnie od 4260 do 4600 zł, w zależności od tego, czy funkcjonariusz płaci podatek dochodowy, czy jest z tego obowiązku zwolniony (przed 26 rokiem życia). Z dodatkiem za wysługę lat i innymi świadczeniami może otrzymać nawet ok. 5200 zł netto.
Co m.in. oferuje KAS:
- służbę dającą poczucie stabilizacji zawodowej,
- ścieżkę kariery zawodowej od aplikanta do inspektora,
- nagrody jubileuszowe,
- świadczenia socjalne (np. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny, zapomoga - wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, dopłata do udziału w zajęciach kulturalno-oświatowych lub sportowo-rekreacyjnych i in.),
- dodatek za wysługę lat w wysokości od 2% do 25% uposażenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy,
- dodatkowe świadczenie za długoletnią służbę po 15 latach stażu, w wysokości od 5% uposażenia zasadniczego do 15% po 25 latach służby,
- inne dodatki do uposażenia przewidziane przepisami oraz po spełnieniu warunków np. dodatek kontrolerski, dodatek za służbę w porze nocnej, dodatek żywieniowy, równoważnik za dojazdy,
- nagrodę roczną, tzw. "trzynastkę".
Dodatkowo funkcjonariusze mają możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, a po 15 latach służby przysługuje im dodatkowy urlop wypoczynkowy. Izba Administracji Skarbowej w Łodzi oferuje również możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego i dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych.
Kto może zostać funkcjonariuszem KAS?
Wymagania niezbędne to m.in. obywatelstwo polskie, korzystanie z pełni praw publicznych, wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe, nieposzlakowana opinia oraz stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku.
- Szukamy osób dyspozycyjnych, odpornych na stres, komunikatywnych, umiejących pracować pod presją czasu i w zespole. Jeśli spełniasz powyższe wymogi, spróbuj swoich sił w rekrutacji i złóż aplikację do 16 czerwca 2023 r. - dodaje st. asp. Beata Bińczyk.
Więcej informacji na stronie www.lodzkie.kas.gov.pl, w zakładce Ogłoszenia: Nabory.
Info: Łódzka KAS
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.