Reklama

Reklama

Służba więzienna szuka pracowników! W Kutnie odbyło się specjalne spotkanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie odbyło się spotkanie rekrutacyjne z przedstawicielami Zakładu Karnego w Garbalinie. Funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi i opowiadali o tym, jak wygląda proces rekrutacji. Na stanowisko strażnik działu ochrony poszukiwanych jest kilkunastu chętnych! Sprawdź szczegóły.

Reklama

Spotkanie odbyło się w miniony czwartek (1 grudnia) i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród bezrobotnych. Przedstawiciele Zakładu Karnego w Garbalinie zapoznali uczestników z wymaganiami dot. oferty pracy, oczekiwaniami wobec kandydatów, a także poinformowali zainteresowanych o dalszych etapach rekrutacji  i wymaganych dokumentach. Gościem spotkania była m.in. Jolanta Pietrusiak – członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Forma spotkań bezpośrednich z pracodawcami jest bardziej interesująca i pozwala na doprecyzowanie wszelkich informacji dla zainteresowanych. Spotkanie z przedstawicielami Wydziału Kadr Zakładu Karnego w Garbalinie było o tyle owocne, iż 10 osób wstępnie zgłosiło chęć przystąpienia do oferty, która będzie aktualna do 28 grudnia. Ponadto aspekt finansowy oraz rozwój kariery w tym konkretnym przypadku jest bardzo pozytywny - mówi J. Pietrusiak.

Przypomnijmy, Zakład Karny w Garbalinie poszukuje maksymalnie 16 chętnych na stanowisko strażnik działu ochrony. Kandydat musi spełnić szereg wymagań, m.in. posiadać obywatelstwo polskie, co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby. Ponadto, osoby ubiegające się o pracę w Służbie Więziennej nie mogą być skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub przestępstwo skarbowe, a także nie może toczyć się wobec nich postępowanie karne w tego typu sprawie.

W zależności od posiadanego wykształcenia przyznawane są punkty. Kandydat otrzyma je również za niektóre dodatkowe umiejętności. Mile widziane są m.in. prawo jazdy kat. C lub D, posiadanie tytułu ratownika lub ratownika medycznego czy uprawnień instruktora sportów walki lub strzelectwa sportowego. 

Więcej informacji dotyczących wymaganych dokumentów, procesu rekrutacji i jego etapów znajdziecie na stronie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi. Dokumenty należy złożyć do 28 grudnia 2022 roku.

Info: Powiat Kutnowski/Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy