Reklama

Reklama

Śmigłowiec i specjalna policyjna grupa! Mundurowi zapowiadają duże działania

Opublikowano: pt, 24 sty 2020 12:37
Autor:

Śmigłowiec i specjalna policyjna grupa! Mundurowi zapowiadają duże działania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Na drogach, zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi.

Reklama

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

- W ubiegłoroczne ferie, które w łódzkim przypadały w okresie od 8 do 11 lutego 2019 roku doszło na naszym terenie do 112 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób a 144 zostały ranne - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

W tym roku w okresie od 10 stycznia do dzisiaj czyli 23 stycznia 2020 policja interweniowała w związku z 89 wypadkami, w których zginęły 4 osoby a 107 zostało rannych. Przed nami newralgiczny weekend powrotów.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w najbliższą niedzielę, 26 stycznia , do działań łódzka policja angażuje dodatkowo śmigłowiec i grupę SPEED.

- Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi - podkreślają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do przepisów ruchu drogowego , a szczególnie ci, którzy będą rażąco przekraczać prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

- Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym - kończą policjanci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  kazik3252

  Bedą łupać kierowców za swoje kolejne duże podwyżki

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Kierowca

   Mnie już złupili, niech lepiej sie wezmą za łapanie złodzieji.

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    qwerty

    Panie "kierowco", złodziej bardzo rzadko kogoś zabije podczas włamu. A wypadków śmiertelnych jest zatrważająco dużo. Zresztą śledząc media regionalne ogólnie kradzieży jest bez porównania mniej od zdarzeń drogowych.