Reklama

Reklama

Solidarni podczas stanu wojennego

Opublikowano: wt, 13 gru 2016 15:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Część edukacyjno-artystyczna uroczystości związanych z obchodami 35. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego odbyła się w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie. Jej organizatorem była Rada Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność".

Reklama

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego mikrofon oddano Zbigniewowi Kamińskiemu - posłowi pierwszej kadencji wolnego sejmu, który był internowany. Podzielił się on ze zgromadzonymi gośćmi wspomnieniami i refleksjami z okresu wprowadzenia stanu wojennego oraz działalności związku w tamtym czasie.

Po nim głos zabrał nasz lokalny historyk, a jednocześnie rzecznik prasowy starostwa - dr Jacek Saramonowicz, który przedstawił prezentację multimedialną pt. "Koniec marzeń o wolności. Kutnowska "Solidarność" w okresie stanu wojennego" przypominającą najważniejsze wydarzenia tego okresu na ziemi kutnowskiej.

Ostatni punkt obchodów należał do młodzieży. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego przygotowała wzruszający montaż słowno-muzyczny o okresie stanu wojennego.

Nie zapomniano równiez o podziękowaniach dla wszystkich partnerów, uczniów oraz osób, które przyczyniły się do organizacji dzisiejszych uroczystości.

Obchodom w Starostwie Powiatowym przez cały czas towarzyszyła wystawa zatytułowana "By czas nie zatarł prawdy o drodze do wolności".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)