Reklama

Solidarność szykuje się do manifestacji

Opublikowano:
Autor:

Solidarność szykuje się do manifestacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność" złożył doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie o ściganie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie - Danuty Raciborskiej.- Takiej sytuacji nie ma w całej Polsce. Dyrektor PUP nie szanuje wyroków sądowych. Zwalnia tego samego dnia osoby przywracane przez sąd do pracy prawomocnymi wyrokami - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Waldemar Krenc, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność". - Dyrektor PUP w Kutnie dyskryminuje członków "Solidarności". Zdecydowaliśmy więc o złożeniu wniosku do prokuratury o ściganie dyrektora PUP, a także do wojewody łódzkiego o kontrolę w urzędzie w Kutnie.

Tymczasem Danuta Raciborska, szefowa pośredniaka wszystkiemu zaprzecza.

- Wykonuję wyroki sądowe - mówi. - Odtworzyłam wszystkie stanowiska pracy. Problem w tym, że zostały one zlikwidowane 1,5 roku temu. Dlatego rozwiązałam z kilkoma osobami umowy z odpowiednim wypowiedzeniem. Zapłacę im też za zlikwidowanie stanowisk.

"Solidarnościowy" podkreślali podczas dzisiejszej konferencji, że dyrektor nie szanuje pieniędzy podatników.

- Na mocy wyroków sądów I i II instancji dyrektor ma do zapłacenia ok. 90 tys. zł za odszkodowania. Poza tym kilka dni temu komornik zajął konta PUP, bo pani dyrektor nie wypłaciła 240 zł, które miały klauzulę natychmiastowej wykonalności - poinformowała Jadwiga Piaszczyńska, przewodnicząca związku w pośredniaku.

- Nie uchylałam się od tej płatności - ripostuje D. Raciborska. - Nie zdążyłam zapłacić, nie dano mi na to nawet trzech dni roboczych. Poza tym nieprawdą jest, że konta urzędu są zablokowane.

W najbliższą środę "Solidarność" szykuje manifestację, podczas której będzie nawoływać D. Raciborską do zaprzestania dyskryminacji związkowe. Swoje postulaty przedstawią też staroście Mirosławie Gal-Grabowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE